Kamēr Ēģipte sāk gatavoties pirmajām parlamenta vēlēšanām pēc Hosni Mubaraka gāšanas, un Lībijas nemiernieku spēki cenšas ieņemt pāris pēdējos Muamara Kadafi atbalstītāju bastionus, Sīrijā demonstrācijās pret prezidenta Bašara al Asada režīmu joprojām iet bojā cilvēki. Cilvēktiesību aktīvisti ziņo, ka pirmdien Sīrijas drošības spēku reidā pret politiskajiem disidentiem Homsas provincē nogalināti 5 cilvēki. Citās pilsētās veikti masveida aresti. Tāpat tiek vēstīts, ka liels daudzums drošībnieku ieradušies Daras pilsētā. Pirms pusgada šī bija vieta, kur sākās masveida protestu vilnis. Apvienoto Nāciju aplēses liecina, ka kopš marta protestos bojā gājuši vairāk nekā 2600 iedzīvotāju.
Sīrijā ieradusies Krievijas delegācija ar mērķi panākt vienošanos abu pušu starpā.
Asads paziņojis, ka novērtē Krievijas līdzsvaroto un konstruktīvo pieeju attiecībā uz Sīrijas drošību un stabilitāti. Tajā pašā laikā Asads, kurš vardarbībā vaino "bruņotas teroristu bandas", brīdinājis ārvalstis neiejaukties Sīrijas iekšējos notikumos, jo tas draud šķelt reģiona valstis.
Maskava bijis viens no galvenajiem Asada režīma sabiedrotajiem, un Kremlis atteicies pievienoties rietumvalstu īstenotajām sankcijām pret Sīriju. Krievijas nostājas dēļ Apvienoto Nāciju Drošības Padomē bijis grūti pieņemt rezolūciju attiecībā uz notikumiem Sīrijā. Tostarp Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē šodien apsūdzēja Sīrijas režīmu par noziegumiem pret cilvēci. Viņš veltīja kritiku arī ANO Drošības Padomei par stingras nostājas trūkumu. Žipē paziņoja, ka Drošības Padomes klusēšana ir nepieņemama.
Vardarbība ar jaunu sparu atjaunojusies arī Jemenā. Lai gan jau aprīļa nogalē ilggadējais Jemenas prezidents Ali Abdulla Salehs piekrita parakstīt vienošanos par atkāpšanos no amata, tas joprojām nav izdarīts. Vasaras vidū viņš smagi tika ievainots uzbrukumā pilij, un kopš tā laika atrodas Saūda Arābijā. Saleha opozicionāru pusē pārgājusi daļa armijnieku, starp abām pusēm norit sīvas cīņas. Tiek ziņots, ka valdības lidmašīnas apšauda nemiernieku pozīcijas galvaspilsētā Sanā. Tikmēr opozīcijas līderi aicina cilvēkus uz demonstrācijām. Taču aktīvisti apgalvo, ka protestētājus apšauda snaiperi. Pirmdien galvaspilsētā nogalināti vairāk nekā 20 cilvēki, taču kopš vakardienas bojā gājušo skaits tuvojas 50, bet simtiem cilvēku tikuši ievainoti. Aplēses liecina, ka kopš demonstrāciju sākuma pavasarī nemieros Jemenā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 1400 cilvēku. Pastiprinoties vardarbībai, Jemenā pirmdien ieradušies gan Apvienoto Nāciju, gan Persijas līča Arābu valstu padomes sūtņi.
Demonstrācijas pret valdošo režīmu jau pusgadu turpinās gan Sīrijā, gan Jemenā
Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.
19. septembris, 2011, 19:28
Kārtējo reizi tiek ziņots par bojā gājušajiem. Lai censtos panākt izlīgumu, Sīrijā ieraudies Krievijas delegācija.
Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!
Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!