Panorāma

Parīzē maskas turpmāk būs obligātas

Panorāma

Kā balso Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās?

Berlīnē protestē pret Covid-19 ierobežojumiem

Demonstrācija pret Covid-19 ierobežojumiem Berlīnē pulcē tūkstošiem dalībnieku

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē sestdien ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, kuri protestēja pret Covid-19 laika ierobežojumiem. Demonstrācijā piedalījās gan radikālu organizāciju pārstāvji un konspirāciju teoriju piekritēji, gan iedzīvotāji, kuri uzskata, ka tiek apdraudēta demokrātija.

Vienam no demonstrantam pēdējā mēneša laikā piedzīvotais ir radījis iespaidu, ka tiek zaudētas demokrātiskās vērtības, jo nav atklātas diskusijas.

"Šeit runa nav par to, ka tiek noliegta Covid-19 pastāvēšana vai ka nav jēgas to izpētīt. Nav runa arī par ierobežojumiem, kas sākotnēji tika ieviesti, kad tas bija nepieciešams. Vienkārši vēlos, lai šobrīd tiek veidota atklāta diskusija par ierobežojumiem, kurā tiek iekļauta arī sabiedrība," teica protestētājs.

Demonstrācijā piedalījās aptuveni 20 000 cilvēku no dažāda politiskā spektra organizācijām. Iepriekš līdzīgs pasākums norisinājās 1. augustā. Tā kā toreiz dalībnieki neievēroja distanci cits no cita, kā arī nevalkāja sejas maskas, Berlīnes vadība tālākas demonstrācijas liedza.

Protesta organizatori lēmumu apstrīdēja tiesā un panāca, ka demonstrācija sestdien var notikt, ja vien tiek ievēroti dažādi drošības pasākumi. Vietējā policija gan ziņoja, ka drošība vairumā gadījumu netika ievērota un tādēļ demonstranti tika izklīdināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti