Rīta Panorāma

Vecgada vakara tradīcijas Nacionālā teātra koncertā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Polijā iestājas par mediju brīvību

Demonstrācijā Polijā iestājas par mediju brīvību

Polijā noritējušas plašas demonstrācijas, kurās iedzīvotāji pauda savu atbalstu ASV piederošam televīzijas kanālam, pret kuru vērsusies valsts labējā valdība. Ielās izgājušie uzsvēra mediju brīvības nozīmi, norādot, ka Polijā pašlaik tiek grautas demokrātiskās vērtības.

Protesti tika sasaukti pēc tam, kad parlaments pieņēma likumprojektu, kas liks ASV koncernam “Discovery” pārdot tai piederošo TVN kontrolpaketi Polijas lielākajam televīzijas tīklam. TVN ir ikvakara vakara ziņu programma, ko skatās miljoniem cilvēku un kas piedāvā kritiskas ziņas par valdību.

Kanāla žurnālistu redakcija ir pārliecināta, ka jaunpieņemtie tiesību akti, kas neļauj uzņēmumiem no valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Ekonomiskās zonas, būt kontrolpaketes turētājiem Polijas mediju kompānijās, vērsta tieši pret šo televīzijas kanālu.

Likumprojekta liktenis vēl ir valsts prezidenta Andžeja Dudas rokās, tāpēc protesti vakarvakarā lielākoties noritēja pie prezidenta pils.

Demonstranti uzskata, ka Polijas labējā valdība novēršas no Rietumiem un pieņem arvien autoritārāku modeli, ierobežojot medijus un iedzīvotāju tiesības. Tomēr likumprojekta aizstāvji apgalvo, ka valsts drošībai ir svarīgi nodrošināt, lai neviena kompānija ārpus Eiropas nevarētu kontrolēt uzņēmumus, kas palīdz veidot sabiedrisko domu, jo sevišķi medijus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti