Demonstrācijā Madridē Sančesa valdībai pārmet piekāpšanos katalāņiem

Vairāki desmiti tūkstošu cilvēku svētdien izgāja Spānija galvaspilsētas Madrides ielās, lai protestētu pret  premjerministru Pedro Sančesu. Labēji noskaņotie aktīvisti apsūdz valdības vadītāju  par piekāpšanos katalāņu separātistiem. 

Mītiņu organizēja trīs labējās partijas, un uz to bija ieradušies vismaz 45 tūkstoši cilvēku. Aktīvisti turēja plakātus ar uzrakstu "Melis" un pieprasīja sarīkot ārkārtas parlamenta vēlēšanas.

Sociālistu valdība ir piekritusi separātistu prasībai sarunās ar Katalonijas partijām pieaicināt neatkarīgu ziņotāju, un valsts vienotības atbalstītāji to dēvē par nodevību un pakļaušanos šantāžai.

Tikmēr Spānijas valdības vadītājs uzrunā saviem atbalstītājiem asi kritizēja oponentu, tostarp Tautas partijas, nostāju. Tieši labējie spēki esot pieļāvuši Katalonijas krīzi un nevēlas veicināt valsts vienotību. Savukārt vietējie žurnālisti norāda, ka Sančesa mazākuma valdībai budžeta apstiprināšanai nepieciešams katalāņu separātistu partiju atbalsts, un tas ir galvenais piekāpšanās iemesls. 

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti