Pusdiena

Pusdiena 02.03.2017

Pusdiena

Paredz asas diskusijas par lēmumu aizsargāt ES valstu pilsoņu tiesības Lielbritānijā

Demokrāti prasa ASV ģenerālprokurora demisiju

Demokrāti prasa ASV ģenerālprokurora demisiju

ASV Demokrātu partijas pārstāvji pieprasījuši Savienoto Valstu ģenerālprokurora Džefa Sešensa atkāpšanos. Tiek apgalvots, ka Sešenss pagājušajā gadā divreiz ticies ar Krievijas vēstnieku ASV, bet nav par to informējis Kongresa pārstāvjus, kuri viņu iztaujāja pirms stāšanās amatā. Pats ģenerālprokurors šīs apsūdzības noraida.  

Sešens skandāla centrā nonācis tikai dažas nedēļas pēc tam, kad par kontaktiem ar Krievijas vēstnieku Savienotajās Valstīs Sergeju Kisļaku savu amatu pameta republikāņu prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Maikls Flinns.

Kongresā pārstāvētie demokrāti uzskata, ka pirms stāšanās amatā sarīkotajā kandidātu noklausīšanās laikā Sešenss ir pārkāpis zvērestu un melojis. Viņš apgalvojis, ka prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas laikā nav ticies ar Krievijas amatpersonām, lai apspriestu ar kampaņu saistītos jautājumus. Taču izdevums “The Washington Post” norāda, ka pagājušā gada septembrī Džefs Sešenss vēl kā Senāta Bruņoto spēku komitejas vadītājs ir privāti ticies ar Sergeju Kisļaku savā kabinetā, bet iepriekš līdzīga tikšanās notikusi, klātesot vēl vairākiem vēstniekiem.

Šī iemesla dēļ demokrāti uzskata, ka ģenerālprokuroram ir jāatstāj amats, kā arī jāatsakās no Federālā izmeklēšana biroja uzsāktās izmeklēšanas uzraudzīšanas par iespējamo Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanu procesā.

Pats Sešenss paziņojis, ka demokrātu apgalvojumi ir nepatiesi un safabricēti. Arī Tieslietu ministrijas preses pārstāve uzsvērusi, ka noklausīšanās laikā ģenerālprokuroram uzdots jautājums par Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņas pārstāvju tikšanos ar Krievijas pārstāvjiem, nevis par sarunām, kurās Sešenss piedalījies kā Senāta Bruņoto spēku komitejas vadītājs.

Ģenerālprokuroru aizstāv arī Baltais nams, apsūdzot demokrātus par kārtējo mēģinājumu uzbrukt prezidenta administrācijai.

Ziņas par Sešensu atklātībā nonākušas neilgi pēc tam, kad Kongresa pārstāvju palātas izlūkošanas komiteja vienojās tomēr uzsākt izmeklēšanu par iespējamo Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās.

Īpaši tiks pētīti Donalda Trampa komandas sakari ar Maskavu. Līdz šim republikāņu senatori ir bijuši visai noraidoši pret demokrātu aicinājumiem šādu izmeklēšanu uzsākt. Taču tagad, piemēram, ietekmīgais republikāņu kongresmenis Lindsijs Grehems uzskata, ka Federālajam izmeklēšanas birojam ir jānoskaidro, vai, tiekoties ar Krievijas vēstnieku, ir izdarīti kādi pārkāpumi. Ja jā, tad nepieciešams specprokurors šādas lietas izmeklēšanai.

Daudz asāk reaģējusi demokrātu līdere pārstāvju palātā Nensija Pelosi, pieprasot izveidot abu partiju pārstāvju komisiju, lai izpētītu arī prezidenta Donalda Trampa politiskos, personiskos un finansiālos sakarus ar Krieviju.

Ne Krievijas vēstniecība Vašingtonā, ne Kremlis pagaidām izskanējušo informāciju nav komentējuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti