Demisionējušais Ukrainas premjers: Ar trim gadiem nepietiek gadu desmitiem krātu problēmu risināšanai

Ukrainas premjerministrs Volodimirs Groismans trešdien oficiāli paziņojis par atkāpšanos no amata. Šādu lēmumu viņš pieņēmis pirmdien, uzreiz pēc Volodimira Zelenska inaugurācijas prezidenta amatā.

Groismans neslēpa, ka atkāpjas Zelenska paziņojumu dēļ, un slavēja savas valdības paveikto.

"Šie trīs gadi mūsu valstij nebija viegli. Tie nebija viegli ne mūsu pilsoņiem, ne valdības locekļiem. Mums nācās risināt daudzas, bieži bezprecedenta problēmas, taču vienmēr esam centušies atrast pareizu risinājumu.

Mums izdevās mainīt tendenci – no lejupslīdes un posta uz ekonomikas izaugsmi.

Taču ar trīs gadiem nepietiek, lai atrisinātu problēmas, kas krājušās gadu desmitiem," sacīja Groismans. 

KONTEKSTS:

Zelenskis 21. aprīlī uzvarēja Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, saņemot 73% balsu. Un 20. aprīlī plkst.10 norisinājās viņa inaugurācijas ceremonija. Uzreiz pēc tam Zelenskis paziņoja par Augstākās Radas atlaišanu, kā arī aicināja ministrus atstāt amatus.

Saskaņā ar Ukrainas konstitūciju, līdz ar premjerministra demisiju atkāpjas arī visa valdība. Taču, ņemot vērā, ka Zelenskis 21. jūlijā izsludinājis ārkārtas vēlēšanas, Groismanu pagaidām var aizvietot pirmais vicepremjers, bet visi valdības locekļi var palikt par ministru pienākumu izpildītājiem, kamēr netiks izveidota jauna koalīcijas valdība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti