«Delta» piloti sajauc lidlaukus un nosēžas nepareizā galamērķī

"Delta Air Lines" lidmašīna ar 130 pasažieriem ASV nosēdās citā lidostā, nekā paredzēja lidojuma plāns, sestdien vēstīja aģentūra AP. ASV Transporta drošības padome veic izmeklēšanu, kādēļ piloti A320 gaisa kuģi Dienviddakotā ceturtdien vakarā piezemēja uz skrejceļa Elsvortas gaisa spēku bāzē, nevis plānotajā galamērķī Rapidsitijas lidostā.

Elsvortas Gaisa spēku bāze atrodas apmēram 16 kilometrus uz ziemeļiem no Rapidsitijas reģionālās lidostas. Abos lidlaukos skrejceļi pēc kompasa ir gandrīz vienādi orientēti no ziemeļrietumiem uz denvidaustrumiem.

No Mineapoles startējušo "Delta" reisa lidmašīnu pēc nolaišanās militārajā lidlaukā aizturēja gandrīz trīs stundas. Pasažieriem pavēlēja ar aizbīdņiem aizklāt iluminatorus, bet lidmašīnas salonu pārbaudīja bruņota militārpersona ar suni.

Pilotiem ne pirmo reizi gadījies sajaukt Elsvortas gaisa spēku bāzi ar Rapidsitijas lidostu. Tāda paša kļūme 2004.gadā gadījās "Northwest" lidmašīnai ar 117 pasažieriem. "Northwest" un "Delta" 2008.gadā apvienojās. 

"Delta" pārstāvji sazinājās ar neveiksmīgajā reisā lidojušajiem pasažieriem un atvainojās par neērtībām, paziņoja lidsabiedrība. Lidmašīnas ekipāža uz Transporta drošības padomes veiktās pārbaudes laiku ir atstādināta, un savu izmeklēšanu veic arī "Delta".

Savukārt ASV Gaisa spēki informēja, ka rīkojās pēc reglamenta, lai garantētu bāzes un pasažieru drošību.

Kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem ASV vismaz 150 reisos lidmašīnas ir nolaidušās vai sākušas veikt nolaišanos kļūmīgi noteiktā galamērķī. 23 gadījumos lidmašīnas nolaidās lidostās ar īsāku skrejceļu, radot drošības apdraudējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti