Delegāti ierodas uz ANO Klimata konferenci Parīzē

Francijas galvaspilsētā Parīzē svētdien, 29.novembrī, sāk ierasties delegāti no visas pasaules, lai jau pirms pirmdien gaidāmās ANO Klimata konferences uzsāktu diskusijas par globāli saistošo klimata pārmaiņu līgumu. Analītiķi gan visai skeptiski izsakās par iespēju panākt galīgo vienošanos par līguma tekstu Francijas valdības izvirzītajā termiņā.

Uz Parīzes klimata konferenci ir plānojuši ierasties aptuveni 40 tūkstoši delegātu no gandrīz 200 pasaules valstīm. Vēl pirms oficiālās konferences programmas sākuma, svētdien Parīzē uz tikšanos jau sanāks galvenie sarunvedēji.

Konferences rīkotājas Francijas valdība ir uzdevusi sarunu vedējiem nedēļas laikā, proti, līdz nākamajai sestdienai, nogludināt visas domstarpības un vienoties par galīgo līguma tekstu.

Analītiķi un Rietumu prese gan norāda, ka prasība izstrādāt konferences tekstu sešas dienas pirms sanāksmes beigām ir vērtējama visai skeptiski, jo līdzšinējā pieredze rāda, ka diskusijas turpinās pat vairākas dienas pēc konferences beigām.

Lai izdarītu papildu spiedienu uz konferences dalībniekiem, līdzīgi kā sestdien, 28.novembrī, arī svētdien daudzviet pasaulē plānotas plašas klimata aizstāvju demonstrācijas. Lielākās akcijas notiks Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā. Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, Ņujorkā ASV, kā arī Meksikas galvaspilsētā Mehiko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti