Dažviet Ķīnā atjauno Covid-19 ierobežojumus

Vairākās lielajās Ķīnas Tautas Republikas pilsētās, tai skaitā galvaspilsētā Pekinā, atjaunoti Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi. Infekcijas uzliesmojuma apstākļos varas iestādes turpina īstenot tā dēvēto kovida nulles politiku. 

Ķīnas amatpersonas vēsta, ka kopš 1. novembra valstī konstatēti 253 tūkstoši jauni inficēšanās gadījumi, un nedēļas nogalē tika reģistrēti pirmie ar Covid-19 saistītie nāves gadījumi vairāku mēnešu laikā. Tas ir mazāk nekā kaimiņvalstīs, taču profilakses pasākumi ir būtiski stingrāki. 

Lielākajā dienvidu metropoles Guandžou rajonā, kur dzīvo apmēram 3,7 miljoni cilvēku, pārtrauktas klātienes nodarbības skolās, slēgtas universitātes un darbu pārtraukuši sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi. Noteikti arī pārvietošanās ierobežojumi, un iedzīvotāji savas mājas var pamest, tikai uzrādot negatīvu testa rezultātu. Ierobežojumi būs spēkā vismaz līdz piektdienai, un tos pagarinās, ja kovida izplatība nemazināsies. 

Pekinā slēgti parki un skolas, un bērniem mācības notiek attālinātā režīmā. Vienā rajonā ēdināšanas uzņēmumi drīkst nodrošināt tikai ēdiena līdzņemšanu, un klātienes darbu lūgts pārtraukt daudzu uzņēmumu darbiniekiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti