Dažu Eiropas valstu parlamenti strādā klātienē

Latvijas kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā, un arī citviet Eiropā, kur Covid-19 izplatība bijusi lielāka nekā pie mums, gan parlamenti, gan valdības jau atgriezušās ierastajā darba režīmā.

Lietuvas parlaments darbu ierastajā ritmā atsāka jau aprīļa vidū, saglabājot nosacījumu pirms ieiešanas Seima ēkā izmērīt temperatūru un staigāt maskās. Šie nosacījumi attiecas arī uz žurnālistiem, kuri var sekot līdzi parlamenta sesijām gan klātienē, gan virtuālajā vidē. Virtuāli Lietuvā joprojām notiek daļa no sesijām, bet valdības sēdes un preses konferences klātienē atsākies no trešdienas, 10. jūnija.

Igaunijā Rīgikogu deputāti turpināja tikties klātienē arī ārkārtējā stāvokļa laikā, taču tikai divas reizes nedēļā. Maijā tika grozīts likums, kas atviegloja lēmumu pieņemšanu virtuālajā vidē, taču kopš ārkārtējā stāvokļa atcelšanas darbs atsācies ierastajā ritmā. Maskas nav obligātas, taču daži deputāti tās tik un tā nēsā brīvprātīgi.

Parlaments pilnā apjomā darbu atsācis arī Slovākijā, kur prezidente Zuzana Čaputova kā pirmā no Eiropas līderiem nepārtraukti sāka nēsāt masku un turpina to darīt tāpat, kā visi ministri un deputāti. Aizvadītajā piektdienā, uzrunājot deputātus, prezidente atzina, ka Slovākija nebija pietiekami gatava Covid-19 krīzei, lai gan inficēto skaits valstī, rēķinot uz miljons iedzīvotājiem, ir viens no zemākajiem Eiropā. 

Bet Polijā, kur pēdējās dienās satraukumu rada jauns Covid-19 uzliesmojums, politiskā dzīve atsākusies ar īpašu sparu, gatavojoties 28. jūnijā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

Polijas Sejmā klātienē valdība premjerministra Mateuša Moravecka vadībā pagājušajā nedēļā izturēja uzticības balsojumu. Vēlāk atsevišķā balsojumā, kas notika pēc 450 deputātu debatēm, kas ievilkās līdz pat pusnaktij, deputātu vairākuma uzticību noturēja arī Polijas līdzšinējais veselības ministrs Lukašs Šumovskis. Apsveicot nepotismā vainoto ministru, deputāti neiztika bez rokas spiedieniem, ne ziedu pasniegšanas.

Savukārt Polijas prezidenta amata kandidāti aktīvi izmanto vēl pēdējās nedēļas aģitācijai pirms iepriekš Covid-19 dēļ pārceltā balsojuma prezidenta vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti