Panorāma

Atjaunots Ķemeru ūdenstornis un parks

Panorāma

Dž. Floidu nogalinājušajam policistam – 22.5 gadi cietumā

Atšķirīgas pieejas cīņai ar koronavīrusa "delta" variantu

Dažādās valstīs izvēlas atšķirīgu pieeju cīņai ar koronavīrusa delta variantu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Atcelti ierobežojumu mīkstināšanas termiņi, obligāta vakcinācija atsevišķās profesijās un pat vakcīnu pretinieku aresti – ar tik atšķirīgām metodēm pasaules valstu līderi reaģē uz jaunā koronavīrusa delta varianta izplatīšanos. Ja Rietumu pasaule cer krīzi pārvarēt ar brīvprātīgas vakcinācijas turpināšanu, tad daudzās attīstības valstīs situācija ir atšķirīgāka.

Pat vakcinācijas tempu pirmrindniecei Eiropā – Lielbritānijai – nācies mainīt līdzšinējos plānus un saulgriežos iecerētā gandrīz visu ierobežojumu atcelšana pārcelta, pagaidām vēl īsti nav skaidrs, uz cik ilgu laiku. Galvenais vaininieks ir viens – koronavīrusa delta variants, kurš tā izcelsmes valstī Indijā radīja visstraujāko saslimšanas gadījumu lēcienu visā pandēmijas laikā. Lai gan Indijā viļņa augstākais punkts pārvarēts, Rietumu pasaulē tieši tas augstā lipīguma dēļ rada bažas par situācijas pasliktināšanos. Līdzīgs, lai gan relatīvi mazāks, pieaugums vērojams arī Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), kur arī ir viena no pasaulē visveiksmīgākajām vakcinācijas programmām.

“Es nedomāju, ka būs vēl viens “lokdauns”, jo tik daudz cilvēku jau ir vakcinēti," teica ASV prezidents Džo Baidens. "Taču šī varianta dēļ var iet bojā vairāk cilvēku tur, kur iedzīvotāji nav vakcinējušies. Vietās, kur saņemtas jau abas potes, delta variantam ir ļoti maz izredžu, jo esošās vakcīnas ir ļoti efektīvas. Tā ka nē – “lokdauna” nebūs, bet dažas vietas ļoti cietīs.”

Tikmēr virknē citu valstu, kur vakcinācijas tempi ir gausāki, jaunā varianta izplatības sekas parādās straujāk.

Krievijā, it īpaši galvaspilsētā Maskavā, pēdējā laikā vērojams izteikts inficēšanās gadījumu skaita pieaugums un amatpersonas atšķirībā no rietumvalstu politiskajiem līderiem spērušas arī administratīvus soļus, lai palielinātu vakcinācijas tempu, kas ir gandrīz četras reizes lēnāks par vidējo Eiropas Savienībā.

Daļā Krievijas reģionu jau faktiski ieviesta obligāta vakcinācija noteiktām iedzīvotāju grupām. Lai gan federālā līmenī vakcinācija joprojām ir brīvprātīga, dažādos reģionos vairs nevakcinētajiem nav iespējams strādāt pakalpojumu, tirdzniecības, veselības aprūpes un citās sfērās.

"Mēs paši pēc būtības esam vainīgi – būtu atnākuši, vakcinējušies, būtu viss," uzsvēra Maskavas klīniskās slimnīcas galvenais ārsts Valērijs Večorko. "Ir arī cits variants – saslimt un nogulties reanimācijā. Piebildīšu – tur var arī palikt. Jā, cilvēki mirst."

Dažas attīstības valstis spērušas vēl soli tālāk.

Ar skandalozajiem izteicieniem slavenais Filipīnu prezidents pat piedraudējis vakcīnu noliedzējus likt cietumā.

“Jūs esat grūtgalvji! Nepārprotiet mani, mūsu valstī pašlaik krīze. Ir nacionāla mēroga krīze. Ja jūs negribat tikt vakcinēti, es jūs visus arestēšu,” solīja Filipīnu prezidents Roberts Duerte. 

Pagaidām gan neviena valsts nav noteikusi obligātu vakcināciju pret Covid-19 pilnīgi visiem, lai gan dažas, piemēram, Saūda Arābija, šo jautājumu ir izskatījušas, un arī Filipīnās vismaz pagaidām joprojām ir spēkā veselības ministrijas aicinājums uz brīvprātīgu vakcināciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti