Daudzviet Venecuēlā atkal pārtraukta elektroapgāde

Vairākos reģionos Venecuēlā, tostarp galvaspilsētā Karakasā pirmdien atkal pārtraukta elektroapgāde un traucēti arī mobilo telefonu sakari, vēsta ziņu aģentūra AFP un ziņo sociālo mediju lietotāji.

Tvitera lietotāji ziņo, ka elektroapgāde pārtraukta Karakasas centrā un daudzviet citur galvaspilsētā, kā arī vairākās citās lielajās pilsētās valsts rietumos.

Vairākos tvītos norādīts, ka elektropadeve te parādās, te pazūd, un ir nestabila.

Iepriekšējo reiz lielā daļā valsts elektroapgāde tika pārtraukta 7.martā un daudzviet netika atjaunota veselu nedēļu. Toreiz nedarbojās sabiedriskais transports, palēninājās ražošana naftas rūpniecībā, tika traucēta ūdens piegāde un slimnīcās elektroapgādes pārrāvumu dēļ nomira vairāk nekā desmit pacienti.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro toreiz apgalvoja, ka pārtraukumi elektrības piegādēs notikuši ASV kiberuzbrukumu dēļ, un apsūdzēja opozīciju infrastruktūras sabotēšanā.

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp Maduro un Venecuēlas opozīcijas līderi un Nacionālās sapulces spīkeru Huanu Gvaido, kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts vadītāju atzinušas kopumā 60 valstis, arī ASV un vairākas Latīņamerikas valstis.

Gvaido noraidījis Maduro varas leģitimitāti, ņemot vērā strīdīgus vērtējumus izsaukušās maija vēlēšanas, kuras opozīcija boikotēja, jo daudzi tās līderi tajās piedalīties nevarēja.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti