Rīta Panorāma

Parīzē streikos sabiedriskā transporta darbinieki

Rīta Panorāma

Kā samazināt komunālos maksājumus birojos?

Daudzviet Eiropā šogad būs tumšāki Ziemassvētki

Daudzviet Eiropā šogad būs tumšāki Ziemassvētki

Enerģētiskās krīzes dēļ Francijā, Beļģijā, Nīderlandē un vairākās citās valstīs notiek diskusijas par Ziemassvētku apgaismojumu. Daudzviet tiks izmantots mazāk rotājumu un lampiņas ieslēgs uz īsāku laika periodu.

"Ziemassvētku gaismas šogad, iespējams, būs mazāk mirdzošas," skaidroja Normandijas pilsētiņas Neufčateles (Neufchâtel-en-Bray) mērs Ksavjers Lefransuā. "Lai arī rotājumi jau daļēji uzstādīti, tie nespīdēs kā parasti. Elektroenerģijas sadārdzinājuma dēļ pašvaldība uzņēmusies saistības.

Mēs, pirmkārt, lielāko vērību veltīsim galvenajai ielai, bet būs nedaudz mazāk Ziemassvētku rotājumu, jo mūsu pienākums ir ietaupīt naudu."

Krīzes ietekme būs jūtama arī Strasbūrā un Francijas galvaspilsētā Parīzē, kur Elizejas laukos īpašo apgaismojumu izslēgs neilgi pirms pusnakts, bet rotājumus noņems jau 2. janvārī.

Vienīgie izņēmumi būs Ziemassvētku un Vecgada vakari.

Diskusijas notiek arī Beļģijā un Nīderlandē, un daudzās pašvaldībās pieņemti līdzīgi lēmumi – samazināt rotājumu skaitu, apgaismojuma ilgumu, kā arī izmantot ekonomiskākas lampas – jauno LED tehnoloģiju izmantošana patiešām ļaujot būtiski ietaupīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti