Daudzas valstis pakāpeniski atceļ Covid-19 ierobežošanas pasākumus; piesardzība jāsaglabā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šonedēļ daudzās Eiropas valstīs tiek atcelti pasākumi, kas bija noteikti koronavīrusa izplatības ierobežošanai. Tas notiek pakāpeniski un ievērojot lielu piesardzību. Pirmie atdzīvojas mazumtirdzniecības uzņēmumi, frizētavas un skaistumkopšanas saloni. Restorāni, muzeji, kinoteātri vēl gaida savu kārtu, bet lielākā daļa Eiropas skolu tiks atvērtas tikai rudenī.

Varas iestādes neatlaidīgi atgādina pilsoņiem, ka atslābt nedrīkst, jo briesmas vēl ir lielas. Sociālā distancēšanās paliek spēkā gandrīz visur. Slēgtās sabiedriskās vietās un transportā ir stingri ieteikts valkāt aizsargmaskas vai arī tas jādara obligāti, raksta RTE portāls.

Itālija

Pirmo reizi deviņu nedēļu laikā Itālijas iedzīvotāji var brīvi pastaigāties parkos un apciemot radiniekus. No Eiropas valstīm  Itālija visvairāk cietusi no pandēmijas, un karantīna, kas bija noteikta visā valsts teritorijā, te turpinājās visilgāk.

No 4. maija valstī sācies karantīnas otrais posms, ierobežojumi tiks atcelti pakāpeniski, ziņo portāls “Local”. Jau 27. aprīlī darbā tika atļauts atgriezties četriem miljoniem cilvēku. Galvenokārt tie ir celtnieki un strādnieki tādu nozaru rūpnīcās kā mašīnbūve, autorūpniecība un greznuma priekšmetu ražošana,

Restorānos pagaidām atļauts pārdot ēdienu tikai līdzņemšanai, bet tos pilnvērtīgi atvērt paredzēts 1. jūnijā. Tāds pats termiņš noteikts skaistumkopšanas saloniem un frizētavām. Muzeji, bibliotēkas un liela daļa veikalu tiks atvērti 18. maijā. Skolas Itālijā nestrādās līdz septembrim. Iedzīvotājiem ieteikts, cik vien iespējams, neizmantot sabiedrisko transportu. Slēgtās sabiedriskās vietās visiem jābūt maskās.

Karantīnas atcelšanu Itālijā apgrūtina decentralizēta pārvaldes sistēma, kas dod iespēju reģionālajām varas iestādēm modificēt kopīgos noteikumus. Venēcijā un dienvidu reģionā Kalabrijā restorāni sāka apkalpot apmeklētājus jau pagājušajā nedēļā. Dženovā varas iestādes atver pludmales un gatavojas atļaut izbraucienus grupās ar jahtām. Kaimiņu reģionā Emīlijā-Romanjā pludmales slēgtas pat tiem, kuri dzīvo pie pašas jūras.

Spānija

Ierobežošanas pasākumi Spānijā bija vieni no stingrākajiem Eiropā. No 4. maija sākās ierobežojumu atcelšanas “nulles” posms. Spāņiem tika atļautas pastaigas ielās, taču ievērojot sociālo distancēšanos. Pirmdien tika atvērti daži veikali, frizētavas sāka pieņemt klientus pēc pieraksta. Bāri un restorāni drīkst pārdot ēdienu līdzņemšanai. Sabiedriskajā transportā maskas ir obligātas.

Baleāru un Kanāriju salās no 11. maija tiks atvērti gandrīz visi veikali, muzeji un būs iespējams sēdēt pie restorānu āra galdiņiem, tomēr apmeklētāju skaits tiks regulēts. Ievērojot tādu pašu piesardzību, tiks atvērtas viesnīcas. Vēl pēc divām nedēļām sāks strādāt kinoteātri. Skolas Spānijā paliks slēgtas līdz septembrim. Līdz pilnīgai karantīnas atcelšanai Spānijas iedzīvotāji drīkst pārvietoties tikai sava apgabala robežās.

Vācija

Pirmdien visā valstī tika atvērtas frizētavas un daži veikali ar nosacījumu, ka ļoti stingri jāievēro higiēnas noteikumi. Daudzās federālajās zemēs drīkst atsākt nodarbības skolās. Sociālās distancēšanās pasākumi paliek spēkā lielā valsts teritorijas daļā – iedzīvotājiem atļauts būt kopā ne vairāk par diviem (ja tie nav vienas ģimenes locekļi), kā arī citam no cita jāturas vismaz pusotra metra attālumā, ziņo “Deutsche Welle”.

Ierobežojumu atvieglošana atšķiras atkarībā no reģiona, taču liela daļā bāru, restorānu, stadionu valstī joprojām slēgti. Toties autosalonus tika nolemts atvērt jau 20. aprīlī. Lielu pasākumu rīkošana aizliegta vismaz līdz vasaras beigām. Sabiedriskajā transportā un veikalos maskas ir obligātas.

Austrija

Aizvadītajās brīvdienās tika atvērti nelieli pārtikas veikali, frizētavas un atklātie golfa un tenisa laukumi. Pārvietošanās ierobežojumi atcelti, drīkst pulcēties grupās līdz desmit cilvēkiem, ievērojot sociālo distancēšanos. Maija vidū gaidāma restorānu atvēršana. Aizsargmaskas sabiedriskajās vietās obligātas.

Beļģija

To uzņēmumu darbinieki, kuru darbs nav saistīts ar klientu apkalpošanu, no pirmdienas atgriezušies darbā. Maskas transportā obligātas visiem. Lielu daļu veikalu plānots atvērt 11. maijā. Vēl nedēļu vēlāk tiks atvērtas dažas skolas, taču klasēs nedrīkstēs būt vairāk par desmit skolēniem. Restorāni Beļģijā tiks atvērti ne agrāk kā 8. jūnijā.

Portugāle

No pirmdienas valstī sāka strādāt nelielie veikali, frizētavas un autosaloni. Otrajā ierobežojumu mazināšanas vilnī, kas sāksies 18. maijā, tiks atvērti muzeji, bāri, restorāni un mākslas galerijas. Kinoteātri tiks atvērti tikai 1. jūnijā. Jaunāko un vidējo klašu skolēni turpinās apgūt zinības attālināti līdz mācību gada beigām. Sociālā distancēšanās un maskas transportā obligātas visiem.

Grieķija

No pirmdienas sākuši strādāt apmēram 10% slēgto uzņēmumu, pirmām kārtām – frizētavas, skaistumkopšanas saloni, bibliotēkas, elektronikas preču veikali, kā arī mājas, dārza un sporta preču veikali. Lielie tirdzniecības centri tiks atvērti tikai 1. jūnijā. 

Centrālā un Austrumeiropa

Polijā, Slovēnijā, Ungārijā, Horvātijā, Serbijā no pirmdienas atsākuši strādāt liela daļa veikalu, frizētavas, skaistumkopšanas saloni, daži muzeji. Tāpat kā Rietumeiropā, arī šajās valstīs sabiedriskajā transportā jāvalkā maskas. Serbijā un Horvātijā atļauts sēdēt pie kafejnīcu un restorānu āra galdiņiem. Tas atļauts arī Ungārijā, izņemot Budapeštu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti