Sadaļas Sadaļas

Pasaules panorāma

ASV pieaug bažas par amatpersonu reakciju uz Covid-19 izplatību

Pasaules panorāma

Ieskats Covid-19 slimnīcās Ziemeļitālijā: ārstu un pacientu teiktais

Infekcijas līknes laušana: vissmagāk skarto valstu pieredze

Daudzās valstīs Covid-19 epidēmija tikai sākumposmā

Covid-19 izplatības laikā veselības nozares eksperti nepārtraukti atgādina, cik svarīgi ir ievērot sociālās distancēšanās pasākumus, lai izlīdzinātu saslimšanas līkni. Tiek uzsvērts, ka tādējādi tiks samazināts saslimušo skaits un iegūts tik ļoti nepieciešamais laiks, lai veselības aprūpes sistēma spētu labāk izturēt pārslodzi.

Pašlaik pasaulē kopumā saslimušo un mirušo skaita līkne joprojām ir dramatiska, taču apkopojot datus no Covid-19 smagāk skartajām valstīm, jau var izdarīt secinājumus – kurām valstīm izdodas līkni izlīdzināt, bet kuras vēl atrodas epidēmijas izplatības sākumposmā.

Ķīna

Ņemot par atskaites punktu pirmo dienu, kad reģistrēti 150 gadījumi, redzams, kā Ķīnā saslimušo skaita izaugsme faktiski ir apstājusies.

Dienvidkoreja

Dienvidkorejai šo līkni izdevies izlīdzināt vēl īsākā laika posmā un jau faktiski vīrusa izplatības desmitajā dienā apturēt straujo jauno gadījumu skaitu.

Itālijā

Uz šo Dienvidaustrumāzijas valstu fona redzams, kā Itālija nav spējusi situāciju kontrolēt tik strauji. Turklāt vēl var izrādīties, ka Itālijā nav dramatiskākā situācija.

Spānija

Skaitot no pirmās 150 saslimšanas gadījumu dienas, Spānijas saslimšanas gadījumu skaita trajektorija ir vēl straujāka.

ASV

Tomēr visstraujākā jauno saslimšanas gadījumu skaita izaugsme ir ASV, kas pagaidām ir vienīgā valsts, kur jauno gadījumu skaits vairākas dienas pēc kārtas pārsniedzis desmit tūkstošus.

Nozares speciālisti un amatpersonas atgādina – patiesie skaitļi var būt vēl lielāki, ņemot vērā, ka tie ir tikai identificētie saslimšanas gadījumi.

“Desmitos pilsētu, tostarp Bergāmo, mēs esam konstatējuši, ka reģistrēto nāvju skaits ir četras līdz piecas reizes augstāks, nekā bija šajā periodā pagājušajā gadā. Ar Covid-19 saistīto nāvju skaits marta pirmajās divās nedēļās var izskaidrot knapi ceturtdaļu no šīm nāvēm. Tā kā veidojas milzu atšķirība starp oficiālajiem datiem un reālo pieredzi daudzās ģimenēs, kuru gados vecākie locekļi mirst vai nu mājās, vai pansionātos.

Viņu nāves iemesls ir pneimonija, bet viņi netiek pieskaitīti vīrusa nāvju statistikai, jo neviens nebija veicis pārbaudes šiem cilvēkiem ne pirms, ne pēc viņu nāves,” norādīja intensīvās aprūpes nodaļas vadītājs Lombardijā Antonio Pesenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt