Darbu sāk reformistu un mēreni noskaņoto politiķi vadītais Irānas parlaments

Sestdien, 28.maijā tiks inaugurēts Irānas jaunais parlamenta sasaukums pēc šogad notikušajām vēlēšanām. Šis parlamenta sastāvs būs citāds nekā līdzšinējais. Vēlēšanās pārsvaru guva ar prezidentu Hasanu Rouhani saistītie reformisti un mērenie politiķi, un parlamentā vairs nedominēs konservatīvie spēki.

Šī gada Irānas parlamenta vēlēšanas notika pēc vienošanās ar pasaules lielvarām par Teherānas kodolprogrammas ierobežošanu apmaiņā pret sankciju atcelšanu.

Vēlēšanas vietas parlamentā zaudēja daudzi no mēreni noskaņotā prezidenta Rouhani oponentiem, kas iebilst viņa ieņemtajam kursam mazināt saspīlējumu attiecībās ar rietumvalstīm. Rouhani atbalstītajiem reformistiem 290 vietu parlamentā tagad ir būs vairāk deputātu vietu, nekā konservatīvajiem.

Tomēr ne pietiekami daudz vairākumam. Taču pārējās vietas ieguvuši neatkarīgi kandidāti un reliģisko minoritāšu pārstāvji, kas, domājams, atbalstīs Rouhani spārnu.

Tajā pašā laikā Irānas politiskajā sistēmā ietekmīgākā vara joprojām saglabāsies konservatīvo rokās, tostarp, Augstākā garīgā līdera amats, ko ieņem Ajatolla Ali Hamenei, kā arī Irānas Konstitūcijas sargu padome, kurai jāapstiprina visi likumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti