Darbību sāks Eiropas robežu un krasta apsardze

Savu darbību ceturtdien, 6.oktobrī, sāk Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūra, kuras galvenais mērķis būs pārvaldīt gan Eiropas Savienības (ES) ārējās, gan iekšējās robežas, pastiprinot arī dažādu nacionālo aģentūru sadarbību. Kā uzskata Eiropadome, tikai veiksmīgi pārvaldot Eiropas ārējās robežas būs iespējams uzlabot situāciju arī visas Šengenas zonas iekšienē.

Diskusijas par nepieciešamību pastiprināt ES ārējo robežu aizsardzību īpaši aktualizējās gan pēc pagājušajā gadā novērotās milzīgās bēgļu plūsmas uz ES, gan arī pēc Krievijas militārajām aktivitātēm Ukrainā.

Šā gada septembra vidū Eiropadome deva galīgo apstiprinājumu Eiropas robežu un krasta apsardzes izveidei. To veidos pašreizējā robežkontroles aģentūra "Frontex", kuras pilnvaras tiks papildinātas, kā arī par robežu pārvaldību atbildīgās dalībvalstu iestādes.

Jauno spēku galvenais mērķis būs izstrādāt robežu pārvaldības darbības stratēģiju un koordinēt visu dalībvalstu atbalstu. Īpaši svarīgi būs palīdzēt nodrošināt integrētu robežu pārvaldību pie ārējām robežām, nodrošinot efektīvu migrācijas plūsmu pārvaldību un augstu drošības līmeni ES.

Kā norādīts Eiropadomes paziņojumā, Robežu un krasta apsardze arī palīdzēs aizsargāt pārvietošanās brīvību ES iekšienē un pilnībā ievērot pamattiesības. Tostarp, piemēram, paredzēts nodrošināt praktisku reakciju situācijā, kad pie ārējām robežām ir vajadzīga steidzama rīcība.

Plānots arī izveidot ātrās reaģēšanas rezervi ar vismaz 1500 robežsargiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt