Darba svētkus Eiropā atzīmē demonstrācijās un grautiņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Tūkstošiem cilvēku visā pasaulē tradicionāli piedalās 1. maija demonstrācijās. Tās tiek rīkotas gan bijušajās PSRS valstīs, gan daudzviet Eiropā. Taču šajā dienā, kā allaž, aktivizējas radikālās organizācijas, un arī šogad daudzviet notika sadursmes un incidenti, kas nepavisam nav saistīti ar Darba svētku tematiku.

Tradicionālās 1. maija svētku demonstrācijas ir veltītas darba ļaužu aizsardzībai, un protesta saukļi pret zemajām algām un neapmierinošiem darba apstākļiem dažādās valstīs skan līdzīgi.

Atšķirīgi ir dažādu citu aktīvistu un organizāciju iegansti, lai Darba svētkos piesaistītu sev uzmanību. Krievijas galvaspilsētā Maskavā šogad dominēja plakāti ar veltījumiem Uzvaras dienas 70. gadskārtai.

Krīzes plosītajā Ukrainā tradicionālā Darba svētku demonstrācija notika pastiprinātas drošības apstākļos, un aizdomās par mēģinājumu izraisīt nekārtības Kijevā milicija aizturējusi 15 cilvēkus.

Vācijas arodbiedrības sarīkoja plašu demonstrāciju Berlīnē, taču terorisma draudu dēļ tika atceltas Frankfurtes starptautiskās 1-mā maija riteņbraucēju sacensības. Šonedēļ policija arestējusi kādu pāri, kas tieši velosacīkstēs plānojis sarīkot islāmistu uzbrukumu.

Turcijas lielākajā pilsētā Stambulā tāpat kā citus gadus izcēlās sadursmes starp demonstrantiem un likumsargiem. Pilsētā tika izvietoti 20 000 policistu, kad arodbiedrības un kreisie aktīvisti paziņoja par nodomu doties gājienā uz Taksima laukumu. Šis laukums ir simboliska protestu vieta Stambulā, jo 1-mā maija demonstrācijā 1977. gadā demonstrācijas tur tika nogalināti vairāk nekā 30 cilvēki. Kopš tā laika pulcēties šajā vietā demonstrantiem vairs neļauj.

Bez starpgadījumiem neiztika arī Francijas galvaspilsētā Parīzē, kur tradicionālajā gājienā devusies galēji labējā partija Nacionālā fronte ar Marinu Lepēnu priekšgalā.

Vairākas puskailas feministu organizācijas "Femen" aktīvistes sarīkoja akciju gājiena ceļā, uz balkona izkarot nacistu stilā ieturētus karogus un demonstrējot nacistu sveicienu, bet vēl dažas metušās pie Lepēnas, kad viņa centās nolikt ziedus pie Žannas d'Arkas pieminekļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti