Dānijas premjerministrs rosina reformēt Šengenas sistēmu

Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens rosinājis mainīt Šengenas sistēmu. Valdības vadītājs un viņa pārstāvētā Liberālā partija vēlas piešķirt zonas dalībvalstīm tiesības pašām noteikt kontroli uz valsts robežām.   

“Mums vajadzētu mainīt Šengenas līgumu, lai nebūtu nepieciešamības doties uz komisiju, lai saņemtu atļauju.

Mums jānodrošina robežkontrole šeit apstākļos, kad pieaug imigrācijas spiediens, pārrobežas noziedzība un terorisma draudi.

Tāpēc mēs vēlamies uzņemties vadību, ko mēs patlaban jau darām kopā ar imigrācijas ministru, sadarboties Eiropā ar līdzīgi domājošām valstīm, piemēram Franciju, Vāciju un Austriju, kuras jau īsteno pastāvīgu robežkontroli. Mums vajag jaunus noteikumus, kas valstīm dod lielākas tiesības īstenot savu politiku,” teica premjerministrs. 

Maija vidū arī Dānijas kaimiņvalsts Zviedrijas valdība kārtējo reiz pieņēma lēmumu pagarināt pagaidu kontroli uz valsts robežas. Iemesls bija drošības apsvērumi un sarežģītā situācija uz Eiropas ārējām robežām. Līdzīgus lēmumus pieņēmušas arī citas Šengenas zonas valstis, tāpēc Dānijas premjera ierosinājums varētu gūt dalībvalstu atbalstu.

Patlaban spēkā esošie Eiropas Savienības noteikumi robežkontroli uz Šengenas zonas iekšējām robežām atļauj īstenot vienīgi gadījumos, ja ir konstatēti nopietni draudi valsts politikai vai iekšējai drošībai, bet šādā gadījumā valstīm jāsaņem Briseles atļauja. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt