Dānijas premjere izsludina parlamenta vēlēšanas 1. novembrī

1. novembrī Dānijā notiks parlamenta vēlēšanas, trešdien paziņoja premjerministre Mete Frederiksena.

"Es šodien informēju karalieni, ka tiks rīkotas Folketinga vēlēšanas," preses konferencē paziņoja sociāldemokrātu premjere.

Atbilstoši Dānijas sistēmai sociāldemokrātu līderei Frederiksenai, kas premjera amatā ir kopš 2019. gada janvāra, vēlēšanas bija jāizsludina līdz 2023. gada jūnijam.

Tomēr nelielā sociāli liberālā partija, kas atbalsta viņas mazākuma valdību, izvirzīja ultimātu izsludināt vēlēšanas pirms parlamenta pirmajām debatēm 6. oktobrī.

Jaunākās sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka sociāldemokrātu vadītais kreiso partiju "sarkanais bloks" saņems no 47 līdz 50% balsu, bet "zilais bloks", kurā ietilpst Liberālā partija, Konservatīvā partija un trīs nacionālistu labējās partijas, saņems 49 līdz 50% balsu.

Dānijas parlamentā ir 179 deputātu vietas, un pašlaik viena no aptaujām rāda, ka "sarkanais bloks" varētu iegūt 86 vietas, bet "zilais bloks" saņemtu 85 vietas.

Tas nozīmē, ka nedz vienam, nedz otram blokam nebūtu vairākuma. Četras vietas varētu iegūt bijušā premjera Larsa Lokes Rasmusena izveidotā Moderātu partija, kas vēl nav izlēmusi, kuram blokam pieslieties.

Koalīcijas veidošanā svarīga loma varētu būt arī četriem deputātiem, kas tiek ievēlēti no Grenlandes un Fēru salām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti