Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

No amata atkāpies ASV Aizsardzības ministrs Džeims Matiss

Pusdiena

Pusdiena 22.12.2018

Lai iegūtu Dānijas pilsonību, turpmāk ceremonijas laikā būs jāpaspiež amatpersonām roka

Dānijas pilsonības pretendentiem liks paspiest rokas amatpersonām

Turpmāk visiem, kuri vēlēsies iegūt Dānijas pilsonību, ceremonijas laikā būs jāspiež amatpersonām roka. Tādu lēmumu nesen pieņēma Dānijas parlaments. Atsevišķu ebreju un musulmaņu grupu biedri reliģisku apsvērumu dēļ atsakās pieskarties pretējā dzimuma pārstāvjiem, ja viņi nav tuvākie radinieki. Likuma aizstāvji uzstāj, ka gatavība paspiest roku parāda vēlmi iekļauties Dānijas sabiedrībā.

ĪSUMĀ:

  • Dānijas parlaments nolemj: pilsonības pretendentiem ceremonijā jāspiež rokas amatpersonām.
  • Atsevišķas reliģiskās kopienas nespiež rokas pretējā dzimuma pārstāvjiem.
  • Dānijas politiķi uzskata: rokasspiediens apliecina gatavību iekļauties dāņu sabiedrībā.
  • Vairāki pilsonības iegūšanas ceremoniju vadošie pašvaldību vadītāji: Tās ir muļķības. 
  • Šī prasība ir daļa Dānijas valdības politikas, kas vēlas padarīt valsti par imigrantiem nepievilcīgu.
  • Dāņu opozīcija sāk salīdzināt situāciju ar Vāciju 30. gados.

Dānijas parlaments nolēma, ka, sākot no nākamā gada, visiem pretendentiem uz šīs valsts pilsonības iegūšanu būs jābūt gataviem paspiest roku amatpersonām svinīgās ceremonijas laikā.

Dānijas migrācijas ministre Ingera Stojberga norādīja, ka gatavība paspiest roku parāda, ka cilvēks vēlas pieņemt Dānijas sabiedrībā valdošās vērtības.

Tomēr kritiķi norāda, ka šis ir simbolisks žests, kas nevajadzīgi padara parastu sasveicināšanos par kultūras vērtību.

Vairāku pašvaldību vadītāji, kuriem ir jāvada pilsonības iegūšanas ceremonijas, jau ir paziņojuši, ka uzskata jauno prasību par muļķību un ka viņi nav gatavi piespiest cilvēkus sniegt viņiem rokasspiedienu.

Atsevišķas ebreju un musulmaņu grupas reliģisko apsvērumu dēļ atsakās pieskarties pretējā dzimuma pārstāvjiem, ja viņi nav tuvākie radinieki. Tādēļ viens no iespējamajiem risinājumiem ir iekļaut pilsonības iegūšanas ceremonijās abu dzimumu amatpersonas.

Jaunais likums arī atrunā, ka rokasspiediena laikā nav atļauts izmantot cimdus.

Prasība paspiest roku ir daļa no plašākas Dānijas valdības politikas, kas vēlas padarīt viņu valsti par imigrantiem nepievilcīgu. Nesen ministre Stojberga paziņoja, ka atsevišķi imigranti, kuri ir pastrādājuši noziegumus, turpmāk tiks turēti uz neapdzīvotas salas.

Dānijas opozīcijas deputāte no Alternatīvās partijas Karolīna Maiere intervijā Kanādas radiostacijai CBC asi kritizēja šo soli.

“Tā patiešām ir paradigmas maiņa Dānijā. Mēs esam vienmēr bijuši lepni par to, ka esam humāna valsts. Bet tagad tas sāk atgādināt Vāciju 30. gados, jo tad arī viņi uzskatīja, ka cilvēki, kuri pieder pie citas rases, ir pelnījuši atšķirīgu attieksmi. Dānijā tagad tiek vairāk un vairāk runāts par to, ka mūsu uzvedība sāk atgādināt to Eiropas vēstures posmu, par kuru mēs neesam lepni,” sacīja Maiere.

Tomēr Stojberga savā “Facebook” lapā uzrakstīja, ka viņa ir lepna, ka valdība ir varējusi labi parūpēties par saviem iedzīvotājiem, pasargājot viņus no iebraucējiem, kuri ir pastrādājuši noziegumus. Šiem cilvēkiem ir jājūt, ka viņi Dānijā nav gaidīti, piebilda ministre.

Tāpat Dānijā darbojas arī likums, kas liek atņemt patvēruma meklētājiem visas vērtslietas, lai palīdzētu segt viņu uzturēšanas un ēdināšanas izmaksas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt