Dānijas karaliene jubilejas uzrunā aicina kopā cīnīties pret Covid-19 pandēmiju

Dānijas karaliene Margrēte II ceturtdien, 16. aprīlī, atzīmēja 80 gadu jubileju. Savā uzrunā valsts iedzīvotājiem viņa aicināja kopā cīnīties pret koronavīrusa Covid-19 pandēmiju.

Margrēte II norādīja, ka viņai vienmēr paticis svinēt dzimšanas dienu, un vislabāk to darīt kopā ar kopā ar ģimeni un draugiem. Tomēr šis gads esot atšķirīgs, jo valsti apmeklējis bīstams viesis.

Karaliene pateicās visiem neklātienes apsveicējiem un aicināja cilvēkus aizdomāties par krīzi, ko  radījusi pandēmija. Daudzi ir inficēti, saslimuši vai zaudējuši tuviniekus, bet citi bažījas par nākotni.

Tikai kopā iespējams kontrolēt infekciju, tāpēc visiem jāievēro varas iestāžu noteiktie ierobežojumi. Cilvēki arī nedrīkst zaudēt cerību par labāku nākotni.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija martā atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes. Aprīļa vidū Eiropas valstīs novērota jaunu inficēšanās gadījumu skaita samazināšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti