Dānijā protestēs pret Trampu ASV prezidenta atceltās vizītes dēļ

Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā pirmdien notiks protests pret ASV prezidentu Donaldu Trampu saistībā ar viņa lēmumu atcelt vizīti Grenlandes skandāla dēļ. Protestētāju prasības ietver arī Grenlandes un Arktikas militarizācijas apturēšanu.

ASV prezidenta Trampa lēmums atcelt valsts vizīti Dānijā, šādi reaģējot uz Kopenhāgenas nevēlēšanos apspriest viņa ideju par Dānijai piederošās Grenlandes pārdošanu Savienotajām Valstīm, Eiropas ziemeļvalstī izraisīja šoku un neizpratni. Bijušais NATO ģenerālsekretārs un Dānijas ekspremjers Anderss Fogs Rasmusens atzina, ka vizītes atcelšana ir diplomātiska neveiksme Kopenhāgenai, bet tas tomēr nebūtu jāuztver negatīvi. 

Kopenhāgenā protestēs pret ASV prezidentu TrampuRihards Plūme

  Par spīti tam, reaģējot uz Trampa atcelto vizīti, Kopenhāgenā pie ASV vēstniecības pirmdien plānots antitrampa protests. Tiesa, organizatoru nosaukto prasību vidū Grenlande pieminēta tikai vienu reizi saistībā ar salas un Arktikas militarizāciju, kas, pēc demonstrantu domām, ir jāaptur. Tāpat cilvēki aicināti nosodīt lielvaru bruņošanās sacensību, sankciju politiku, imperiālistu uzsāktos karus un tiek mudināti iestāties par Dānijas politikas maiņu, piemēram, ziemeļvalsts izstāšanos no NATO.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti