Dānija plāno no 1. februāra atcelt Covid-19 ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dānijas valdība plāno 1. februārī atcelt Covid-19 ierobežojumus, neraugoties uz rekordlielo inficēto skaitu. Valdība uzskata, ka pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir pietiekams, lai pasargātu pret vīrusa omikrona variantu.

“Es gribētu, lai no 1. februāra Covid-19 vairs netiek klasificēts kā sabiedrībai bīstama slimība,” vēstulē likumdevējiem raksta veselības ministrs Magnuss Heinike, ierosinot atcelt visus iekšzemes ierobežojumus, piemēram, masku valkāšanu un bāru un restorānu agrīnu slēgšanu, ziņo AFP.

Dānijā, kur ir 5,8 miljoni iedzīvotāju, otrdien reģistrēti 46 000 jaunu inficēšanās gadījumu. “Mūsu pašreizējais vērtējums ir, ka epidēmija drīz vien sasniegs maksimumu,” spriež Heinike.

“Mums ir laba kontrole pār hospitalizācijas rādītājiem, pateicoties 3,5 miljonu iedzīvotāju revakcinēšanai un omikrona mazāk smagajam raksturam.”

Vairāk nekā 60 procenti dāņu ir saņēmuši Covid-19 vakcīnas trešo devu, par vienu mēnesi apsteidzot veselības iestāžu plānoto grafiku.

Lai gan to cilvēku skaits, kuri ir hospitalizēti ar Covid-19, turpina pieaugt un ir pārsniedzis 900, Dānijas Veselības aizsardzības pārvalde sacīja, ka 35% no šiem pacientiem atrodas slimnīcā ar kādu citu diagnozi.

Epidemioloģijas komisija, kas konsultē valdību par Covid-19 pandēmijas pārvaldību, iesaka 31. janvārī izbeigt pašreizējos Covid-19 ierobežojumus, bet pagarināt ieceļošanas testu un izolēšanas noteikumus ceļošanai uz Dāniju. Tāpat būtu jāturpina sejas masku lietošana slimnīcās un gados vecāku cilvēku aprūpē.

Pašreizējie Covid-19 ierobežojumi ietver prasības par sejas maskas valkāšanu sabiedriskajā transportā un veikalos. Tāpat tiek prasīts Covid-19 sertifikāts, lai varētu apmeklēt restorānus, kafejnīcas un sporta zāles, kā arī izmantot tālsatiksmes dzelzceļa un autobusu pakalpojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti