Dānija palielinās izdevumus aizsardzībai

Tuvāko gadu laikā Dānija būtiski palielinās militāros izdevumus. Aizsardzības ministrs Hjorts Frederiksens lēmumu saista ar jauno starptautiskās drošības situāciju un Krievijas agresīvo politiku.

“Padomju Savienība sabruka, un mēs domājām, ka ar Krieviju veidosim sadarbības politiku un esam ieguvēji – uzvarētāji.

Mēs samazinājām militāro potenciālu un darbojāmies, lai noregulētu konfliktus no Dānijas attālākos reģionos – Afganistānā, Irākā, Sīrijā, Mali, Austrumāfrikā un citās valstīs. Tomēr pēc Krimas aneksijas un kara Ukrainā mums jāpārdomā situācija un jāmeklē jauni risinājumi aizsardzībai,” norādīja Dānijas aizsardzības ministrs Hjorts Frederiksens.

Amatpersona arī informēja, ka izstrādāts konkrēts sešu gadu plāns un tas paredz palielināt izdevumus aizsardzībai par piekto daļu. Valstī arī jāizveido operatīvās darbības brigāde ar četriem tūkstošiem karavīru.

Par papildu izdevumiem aizsardzībai un militārās infrastruktūras pilnveidošanu šomēnes paziņoja arī vairāku citu valstu pārstāvji. Francijas prezidents Emanuels Makrons solīja trīs gados militāro budžetu palielināt par 1,7 miljardiem eiro.

Tikmēr Šetlandas salās Lielbritānijas ziemeļdaļā turpinās jauna radara būve. Tas palīdzēs kontrolēt lidmašīnu kustību virs Ziemeļjūras, tostarp sekot Krievijas militārajām lidmašīnām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti