Dānija aizliedz publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošas galvassegas

Dānijas parlaments ceturtdien, 30. maijā, aizliedza publiskās vietās nēsāt musulmaņiem raksturīgās seju aizsedzošās galvassegas, tādējādi sekojot citu Eiropas valstu piemēram, raksta AFP.

“Ikviens, kurš publiskās vietās nēsās galvassegu, kas slēpj seju, tiks sodīts ar naudas sodu,” teikts likumā, kuru atbalstīja 75 un noraidīja 30 parlamenta deputāti. Likumu bija ierosinājusi kreisi centriskā valdība, kas šobrīd vada Dāniju, taču to atbalstīja arī sociāldemokrāti un galēji kreisā Dānijas Tautas partija. Likums stāsies spēkā 1. augustā.

Par burkas, kas aizsedz visu seju, vai nikāba, kas redzamas atstāj tikai acis, nēsāšanu būs naudas sods 1000 Dānijas kronu jeb 156,13 eiro apmērā. Ja pārkāpums būs atkārtots, tad sods pieaugs desmitkārtīgi, sasniedzot 10 000 kronas jeb vairāk nekā 1561 eiro.

Precīzi un oficiāli dati par to, cik sievietes Dānijā valkā nikābu vai burku, nav zināmi. “Es nedomāju, ka Dānijā ir daudz cilvēku, kas valkā burku. Bet tomēr, ja tā notiek, tad ir jāmaksā sods,” vēl februārī sacījis Dānijas tieslietu ministrs Sērens Pape Poulsens, atgādina AFP.

Pirmā valsts Eiropā, kas vēl 2011. gadā aizliedza publiskās vietās nēsāt nikābu, bija Francija. Tai sekoja arī citas Eiropas valstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti