Pusdiena

Pusdiena 01.01.2017

Pusdiena

Pusdiena 02.01.2017

„Islāma valsts” uzņēmusies atbildību par jaungada slaktiņu naktsklubā

«Daīš» uzņemas atbildību par Jaungada slaktiņu Stambulā

Teroristiskā organizācija "Daīš" jeb "Islāma valsts" uzņēmusies atbildību par bruņoto uzbrukumu Stambulas naktsklubam, kad Jaungada naktī tika nogalināti 39 cilvēki, ziņo AFP.

Organizācijas izplatītā paziņojumā vēstīts, ka uzbrukumu veicis "varonīgs kareivis".

"Daīš" izplatītajā paziņojumā norādīts, ka kalifāta kareivja veiktais uzbrukums ir turpinājums "Daīš" svētītajām operācijām pret Turciju, un tas īstenots laikā, kad kristieši svinējuši savus neticīgo svētkus. Kā noprotams no paziņojuma, jauni uzbrukumi Turcijai tiek solīti par tās īstenoto operāciju kaimiņos esošajā Sīrijā.

Lai arī "Daīš" paziņojumā nav skaidri pateikts, vai uzbrucējs tiešām bijis ar to saistīts, turku medijos valda vienprātība, ka vainīgais ir saistāms tieši ar šo teroristu organizāciju. Turcijā aizliegtā Kurdistānas Strādnieku partija, kas regulāri rīko uzbrukumus Turcijā, no šī uzbrukuma ir norobežojusies, paziņojot, ka cīnās par Turcijas demokratizāciju, neuzbrūkot nevainīgiem civiliedzīvotājiem.

Vienlaicīgi tiek izteikti pieņēmumi, ka uzbrucējs varētu būt no Uzbekistānas vai Kirgizstānas. Šādi pieņēmumi izskanēja arī pēc pagājušajā vasarā notikušā uzbrukuma Ataturka lidostai. Toreiz uzbrukuma īstenotāji izrādījās Krievijas pilsoņi. 

Policija vēl joprojām dzen pēdas noziedzniekam, kurš nogalinājis 39 cilvēkus un ievainojis 70, iebrūkot naktsklubā. Kā pavēstījušas varas iestādes, viņš notikuma vietā esot pametis ieroci.

Lēš, ka uzbrukuma brīdī naktsklubā atradušies ap 700 apmeklētāju. Uzbrucējs esot atstājis notikuma vietu, kad izšāvis līdz pat 180 lodēm, ziņo "BBC", atsaucoties uz Turcijas medijiem.

Daudzi no ievainotajiem joprojām atrodas ārstniecības iestādēs, un vismaz trīs cietušo veselības stāvoklis tiek vērtēts kā kritisks. Kā liecina policijas sniegtā informācija, vairums no bojā gājušajiem ir no Turcijas, kā arī no ārvalstīm – Saūda Arābijas, Libānas, Irākas, Tunisijas, Indijas, Marokas, Jordānijas, kā arī Kuveitas, Kanādas, Izraēlas, Sīrijas un Krievijas.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ir vainojis teroristiskos grupējumus, sakot, ka tie visiem spēkiem cenšas demoralizēt un destabilizēt Turcijas zemi.

Pašlaik Turcijā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis un, kā ziņo ārvalstu preses izdevumi, tradicionāli dzīvīgajā Stambulā valdot baiļu atmosfēra, un cilvēki diskutējot par to, cik lieli varētu būt bijuši upuri, ja par mērķi tiktu izvēlētas Jaungada svinību laikā pārpildītās Stambulas ielas.

Turcijai notikušais ir smags trieciens, jo pēdējā laikā gan visa valsts, gan arī īpaši Stambula ir piedzīvojusi vairākus uzbrukumus, kuros cietuši gan vietējie iedzīvotāji, gan ārvalstnieki. Lielākoties tajos vainojami kurdu kaujinieki vai grupējuma "Daīš" džihādisti.

Nesenākais uzbrukums notika 10. decembrī, kad vairākas bumbas sprāga pie futbola stadiona Stambulā. Toreiz vainu uzņēmās kurdu nemiernieki. Bojā gāja vairāk nekā 40 cilvēku. Bet vēl vasarā, domājams, teroristiskais grupējums "Daīš" sarīkoja uzbrukumu starptautiskajai lidostai, nogalinot 45 cilvēkus un simtus ievainojot.

Turcija šobrīd ir aktīvi iesaistījusies arī Sīrijas pamiera noturēšanā, kur uguns pārtraukšana attiecas uz prezidenta Bašara al Asada spēkiem un ap 16 000 opozīcijas kaujinieku, taču ne uz teroristiskajiem grupējumiem, tajā skaitā „Daīš”, kas Sīrijā aktīvi cīnās par varu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti