Dagestānā nerimst protesti pret mobilizāciju

Krievijā izsludinātā daļējā mobilizācija izraisījusi protestus un demonstrācijas, kas joprojām nerimst visā valstī. Krievijā policija ir arestējusi simtiem protestētāju, kuri izgājuši ielās kopš trešdienas, kad Vladimirs Putins izziņoja daļēju militāro mobilizāciju.

Šādi mītiņi un sadursmes ar policiju nerimst arī Dagestānā, kur liela daļa protestētāju ir sievietes. Dagestāna ir starp vairākiem Krievijas reģioniem, kurus neatkarīgie mediji nosaukuši par simtiem Ukrainā kritušo Krievijas karavīru dzimteni.

Britu sabiedriskās raidorganizācijas BBC aplēses liecina, ka Ukrainā kritis vismaz 301 karavīrs no Dagestānas. Tas ir vairāk nekā no jebkura cita Krievijas reģiona.

Dagestānā protestos aizturēti vairāk nekā simt cilvēku. Vairākos videoierakstos redzamas vardarbīgas sadursmes.

Atbalstu dagestāniešiem paudis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Mēs redzam, ka cilvēki, jo īpaši Dagestānā, ir sākuši cīnīties par savu dzīvību. Mēs redzam, ka viņi sāk saprast, ka tas ir viņu dzīvības jautājums," teica Zelenskis.

"Kāpēc viņu vīriem, brāļiem, dēliem būtu jāmirst šajā karā? Karā, ko vēlas viens cilvēks. Karā pret mūsu tautu, pret mūsu zemi. Savus bērnus viņš karā nesūta," norāda Zelenskis.

KONTEKSTS:

21. septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija. Kremlis plāno iesaukt dienestā līdz pat 300 000 rezervistu. Tas vajadzīgs Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu. Pret mobilizāciju Krievijā izcēlās lieli protesti. Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti