Covid-19 visstraujāk izplatās Itālijā, Spānijā un Vācijā

Pēdējās diennakts laikā visstraujākais inficēšanās gadījumus skaita pieaugums ar Covid-19 bijis Itālijā, Vācijā un Spānijā. Visā pasaulē Covid-19 jau konstatēts gandrīz 200 tūkstošiem cilvēku.

Saskaņā ar starptautisko veselības aizsardzības organizāciju apkopotajiem datiem Itālijā konstatēti 3500 jauni inficēšanās gadījumi, bet kopējais vīrusa nēsātāju skaits pieaudzis līdz 31 500. Covid-19 arī prasījis 2500 cilvēku dzīvības. Spānijā infekcija apstiprināta apmēram 12 000, bet Vācijā 9000 personu, un abās valstīs konstatēti apmēram 2000 jaunu gadījumu.

Ārpus Eiropas vissarežģītākā situācija ir Irānā, kur kopumā inficēti 16 000 cilvēku. Tikmēr pozitīvas ziņas pienāk no koronavīrusa izcelsmes vietas – Ķīnas, kur pēdējo 24 stundu laikā konstatēts tikai viens jauns pašmāju un 12 importēti inficēšanās gadījumi. Tāpēc oficiālā Pekina pieprasa, lai ieceļotāji no ārvalstīm ievēro 14 dienu karantīnas režīmu īpaši šim nolūkam paredzētās viesnīcās, bet atsevišķas cilvēku kategorijas var pašizolēties mājās.  

KONTEKSTS:

Koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti arī telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti