Statistikas pārvalde informēja, ka visvairāk – 36 000 – papildu nāves gadījumu bija nedēļā marta beigās un aprīļa sākumā. Martā vīruss galvenokārt prasīja vīriešu dzīvības, savukārt aprīlī un maija sākumā vairāk mira sievietes.
Apmēram 96% upuru bija par 70 gadiem vecāki cilvēki.
Koronavīrusa pandēmija Eiropā pirmo vissmagāk skāra Itāliju un Spāniju, un abās valstīs reģistrēts lielākais mirušo skaita pieaugums.
Tikmēr starptautisko veselības aizsardzības organizāciju apkopotie dati liecina, ka visā pasaulē kopumā konstatēti jau vairāk nekā 40 miljoni inficēšanās gadījumu ar Covid-19.
Vairāk nekā miljons gadījumu apstiprināti ASV, Indijā, Brazīlijā, Krievijā un Spānijā, un pirmdien, 19. oktobrī, šo slieksni pārsniedza Argentīna. Koronavīruss visā pasaulē arī prasījis vairāk nekā 1,1 miljona cilvēku dzīvību.
KONTEKSTS:
Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.
Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu.