Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ventspilī sākas Latvijas čempionāts burāšanā

Covid-19 upuru skaits pārsniedz pusmiljonu

Covid-19 upuru skaits pasaulē pārsniedz pusmiljonu

Covid-19 upuru skaits pasaulē pārsniedzis 500 000, bet inficēto ir vairāk nekā desmit miljonu. Amerikas Savienotajās Valstīs ir gandrīz ceturtdaļa visu gadījumu. Vairākos štatos atkārtoti ieviesti ierobežojumi. Jauni Covid-19 uzliesmojumi konstatēti arī Eiropā, Austrālijā un citviet pasaulē.    

ĪSUMĀ:

  • Covid-19 upuru skaits pasaulē pārsniedzis 500 000, inficēto – 10 miljonus.
  • Inficēto skaits Amerikas Savienotajās Valstīs pārsniedzis 2,5 miljonus.
  • Vairāki ASV štati tagad atgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem.  
  • Pēdējo nedēļu laikā simtiem saslimšanas gadījumu reģistrē Lesterā, Anglijā.
  • Lielbritānijas valdība apsver iespēju pilsētu norobežot.
  • Austrālijas valdība apsver iespēju ierobežot cilvēku kustību vairākos rajonos.
  • Veselības eksperti uzskata - patiesie skaitļi ir vēl lielāki.   

Inficēto skaits Amerikas Savienotajās Valstīs pārsniedzis 2,5 miljonus. Vairāku dienvidu un rietumu štatu gubernatori, kuri atbalstīja ekonomikas aktivitāšu atsākšanu, tagad atgriežas pie stingrākiem ierobežojumiem. Piemēram, Kalifornijā septiņos apgabalos slēgti bāri. Daudzviet iedzīvotājiem ieteikts palikt mājās.

Floridā, kur pēdējā laikā ik dienu inficēto skaits pieaudzis par aptuveni 9000, plānots uz laiku slēgt pludmales, kā arī ieviest citus ierobežojumus. Štata gubernators nosodījis tos, kuri iziet ielās bez maskām un neievēro distanci.

Pie stingrākiem ierobežojumiem atgriežas arī Teksasā, kur inficēto ir vairāk nekā 150 000.  

“Mums jāsaprot, ka Covid-19 pēdējo nedēļu laikā izplatījies ļoti ātri un bīstami. Dienā reģistrēto gadījumu skaits palielinājies no aptuveni 2000 līdz vairāk nekā 5000 dienā. Vairākas reizes palielinājies arī hospitalizēto pacientu skaits,” norādīja Teksasas gubernators Gregs Abots.

Pēdējo nedēļu laikā vairāki simti jaunu saslimšanas gadījumu reģistrēti Lesterā, Anglijā.

Lielbritānijas valdība apsver iespēju pilsētu norobežot un atcelt ierobežojumu atvieglošanu, kas valstī paredzēta no sestdienas.

Lesteras mērs norādījis, ka šādam valdības lēmumam nav pamata. Viņaprāt, jaunie gadījumi saistīti ar testēšanas apjoma palielināšanu. Plānots, ka no 4. jūlija valstī darbību atsāks restorāni, kafejnīcas, kinoteātri, muzeji un citas iestādes, kuru darbība līdz šim bija ierobežota.

Arī Austrālijas valdība apsver iespēju ierobežot cilvēku kustību vairākos rajonos, kuros atrodas visvairāk Covid-19 skarto. Aizvadīto 24 stundu laikā valstī reģistrēti 75 jauni gadījumi, no kuriem vairākums ir Viktorijas štatā.

“Es domāju, pirms situācijas uzlabosies, tā kļūs sliktāka. Tas ir satraucošs skaits, bet ir grūti prognozēt, kas notiks tālāk. Mēs zinām, kas darbojas, un mums vienkārši tas ir jādara,” atgādināja Viktorijas štata pārstāvis veselības jautājumos Brets Satons.

Sešu mēnešu laikā bīstamais koronavīruss prasījis vairāk nekā pusmiljona cilvēku dzīvību. Tā kā valstīs testēšana un ārstēšana atšķiras, veselības eksperti uzskata, ka patiesie skaitļi varētu būt vēl lielāki.   

KONTEKSTS:

Samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Eiropas valstis pakāpeniski mazina noteiktos ierobežojumus. No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. Iekšējās robežas pamazām atver arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti