Covid-19 upuru skaits pasaulē pārsniedz 400 tūkstošus, saslimuši vairāk nekā 7 miljoni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar jauno koronavīrusu inficēto personu skaits pasaulē turpina palielināties. Saslimušo skaits ir pārsniedzis 7 miljonus, bet bojā gājušo skaits – 400 tūkstošus. Lai arī Eiropas valstīs un ASV situācija uzlabojas, arvien satraucošāka tā kļūst Brazīlijā un Indijā. Tikmēr Romas pāvests ir aicinājis ticīgos neatslābt un turpināt ievērot varas iestāžu noteiktos ierobežojumus.

Saasinoties protestiem ASV, informācija par saslimšanu ar koronavīrusu pasaulē ir aizgājusi ziņu otrajā plānā. Taču koronavīruss turpina prasīt arvien jaunus upurus un bojā gājušo skaits ir pārsniedzis kārtējo ievērojamo atzīmi – 400 tūkstošus. 

Covid-19 pasaulē turpina izplatīties, upuru skaits piesug
00:00 / 02:54
Lejuplādēt

Pagājušajā diennaktī vislielākais jaunu saslimušo skaits – gandrīz 9 tūkstoši – reģistrēts Krievijā, kur konstatēti arī 134 jauni nāves gadījumi. Lai arī Krievija ir trešajā vietā pēc inficēto personu skaita, upuru skaits ir salīdzinoši zems – ap sešiem tūkstošiem.

Daudz satraucošāka dinamika ir Brazīlijā, kurā inficēto skaits jau pietuvojies 700 tūkstošiem, bet upuru skaits – 36 tūkstoši – ir trešais lielākais pasaulē. Gandrīz 7 tūkstoši jaunu saslimušo konstatēti arī Indijā, kur patiesie pandēmijas apmēri vēl līdz galam nav apzināti.

Galvaspilsētas Deli vadība ir paziņojusi, ka daudzas privātās un arī pilsētas vadības pārvaldītās slimnīcas tiks rezervētas tikai pilsētas iedzīvotājiem.

Tradicionāli aptuveni 60-70% pacientu ir no citiem Indijas štatiem. Indijā ieviesto stingro ierobežojošo pasākumu dēļ daudzi uzņēmumi ir saskārušies ar vēl kādu nozīmīgu problēmu – viesstrādnieku aizbraukšanu. Tieši tāpēc daudzas rūpnīcas joprojām nespēj atsākt ražošanu iepriekšējā apmērā.

Līdz šim koronavīruss visai saudzīgs ir bijis pret Āfrikas valstīm, kur medicīnas aprūpes sistēma nebūt nav augstākajā līmenī. Daudzi eksperti pandēmijas sākumā satraucās, ka upuru skaits varētu būt dramatisks, ja slimība strauji izplatīsies tieši Āfrikā.

Viena no valstīm, kas saskaras ar nopietnām grūtībām ir Kongo Demokrātiskā Republika.

Svētdien vakarā uz šo valsti no Briseles izlidos trīs Eiropas Savienības apmaksātas lidmašīnas ar politiķiem, diplomātiem, humānajiem darbiniekiem, kā arī nepieciešamo palīdzību. Iepriekš Eiropas Savienība šādu palīdzību bija sniegusi arī Centrālāfrikas Republikai. Tā dēvētā humānā gaisa tilta ietvaros Kinšasu apmeklēs arī Eiropas Savienības krīžu pārvaldības komisārs Janezs Lenarčičs, kā arī Francijas un Beļģijas ārlietu ministri.

Tikmēr arvien vairāk Eiropas valstu atver iedzīvotājiem dažādus pakalpojumus – veikalus, restorānus un arī izklaides vietas. Tas noteikti ir nozīmīgs solis uz priekšu arī krīzes pamatīgi skartajai Itālijai. Itālijas iedzīvotājus svētdien uzrunāja arī Romas pāvests Francisks, kurš aicinājis neatslābt laikā, kad saslimšanas gadījumu skaits Eiropā samazinās. Uzrunājot vairākus simtus ticīgo Svētā Pētera laukumā Vatikānā, Francisks aicinājis ticīgos ievērot varas iestāžu noteiktos ierobežojumus, sociālo distancēšanos un valkāt maskas. Katoļu baznīcas galva aicināja nesapriecāties par agru, jo, pat ja situācija uzlabojas vienā valstī, slimība turpina prasīt dzīvības citos reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti