«Covid-19» turpina izplatīties pasaulē

Igaunijā reģistrēti jau desmit saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu. Tallinā uz divām nedēļām slēgta skola, jo inficējies viens no audzēkņiem. Par jauniem gadījumiem ziņo arī citur Eiropā, tostarp Vatikānā. Nav skaidrs, kā slimības izplatīšanās ietekmēs plaši apmeklētos Lieldienu pasākumus Romā. Tāpat domā par to, ka Eiropā vajadzētu vienotu nostāju saistībā ar "Covid-19" izplatīšanās novēršanu.

ĪSUMĀ:

  • Igaunijā jau 10 saslimšanas gadījumu, tostarp viens bērns.
  • Par "Covid-19" paziņo arī tādas valstis kā Kamerūna, Peru, Serbija, Slovākija.
  • Vēl viens kruīza kuģis apturēts ASV Kalifornijas piekrastē.
  • Pirmā saslimšana arī Vatikānā, un nav skaidrs, kas notiks ar Lieldienu pasākumiem.

No Igaunijā līdz šiem reģistrētajiem "Covid-19" gadījumiem lielākā daļa inficēto bija ceļojuši vienā lidmašīnā – pagājušās sestdienas reisā no Itālijas ziemeļu pilsētas Bergāmo uz Rīgu. Starp saslimušajiem ir arī Tallinas skolēns, kurš brīvlaikā apmeklējis Ziemeļitāliju. Viņu ārstē mājas apstākļos. Skolēns ir Tallinas Kristīnes ģimnāzijas audzēknis, un pieņemts lēmums skolu slēgt uz divām nedēļām. Visiem 850 ģimnāzijas audzēkņiem jāpaliek mājās, mācības notiks attālināti internetā.

Vīruss turpina izplatīties arī citur pasaulē. Piektdien par pirmajiem saslimšanas gadījumiem paziņoja tādas valstis kā Kamerūna, Peru, Serbija, Slovākija. 

Pirmā saslimšana apstiprināta arī Vatikānā. Inficēšanās reģistrēta kādam pacientam Vatikāna veselības aprūpes klīnikā. Pārbaudes veiktas arī 83 gadus vecajam pāvestam Franciskam, viņam jaunais koronavīruss nav konstatēts, ziņo itāļu mediji. Katoļu baznīcas galva gan esot saaukstējies, un pagājušajā nedēļā viņš atcēla lielāko daļu audienču. Vatikāns izsver, kā iegrožot vīrusa izplatību. Tas var ietekmēt arī Lieldienu svinību dievkalpojumus un pasākumus Vatikānā un Romā, kurus ik gadu apmeklē desmitiem tūkstoši katoļu no visas pasaules.

“Visām institūcijām nākas pārdomāt, kuras sanāksmes ir būtiskas un kuras ne. Un arī Vatikāns ir globalizētās pasaules centrā. Mēs visu laiku ceļojam. Un tagad mums pēkšņi jāapstājas un jāapdomā, kuri braucieni ir nepieciešami un kuri nav,” stāstīja Vatikāna kultūras padomes pārstāvis Pols Taijs.

Tikmēr vēl viens kruīza kuģis apturēts ASV Kalifornijas piekrastē. Piesardzības dēļ no kuģa liegts nokāpt 3500 cilvēkiem, vairāk nekā 50 valstu pilsoņiem. Kuģa atgriešanos Sanfrancisko no Havaju salām aizkavēja, lai veiktu vīrusa testus cilvēkiem ar slimībai raksturīgiem simptomiem.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt