Covid-19 smagāk skartajās valstīs situācija stabilizējas

Palielinās cerība uz Covid-19 inficēto skaita stabilizēšanos smagāk skartajās valstīs. Itālijas varasiestādes pauž pārliecību, ka straujākais inficēto skaita pieaugums ir aiz muguras. Līdzīgi situācija arī attīstās Spānijā. Tikmēr ASV ziņo par noslodzes mazināšanos Ņujorkas slimnīcās. Bet Āzijas valstīs lemj par vēl bargākiem sodiem par karantīnas pārkāpšanu. 

Gleznainajā Venēcijā un citās populārajās Itālijas vietās, kuras citkārt apmeklē miljoniem tūristu no visas pasaules, pavasaris šoreiz tiek sagaidīts gandrīz bez neviena cilvēka ielās. Un, kā uzsver Itālijas atbildīgās amatpersonas – tieši šādi stingri ierobežojumi pašlaik ļauj ar pārliecību teikt, ka Covid-19 izplatības smagākās dienas jau ir aiz muguras.

“Līkne ir sasniegusi augstāko punktu, inficēšanās gadījumu skaits sāk samazināties, un par laimi samazinās arī mirušo skaits. Šie ir ļoti būtiski dati. Kā mēs zinām, salīdzinot ar situāciju pirms divām nedēļām, tas norāda uz to, ka mūsu ieviestie pasākumi spēj nodrošināt būtisku infekcijas izplatības samazināšanos,” pauda Itālijas Nacionālā veselības institūta direktors Slivio Brusafero.

Līdzīga situācija arī otrā vissmagāk skartajā Eiropas valstī – Spānijā. Tur gan inficēto, gan mirušo skaits pēdējās dienās ir augstāks nekā Itālijā, tomēr kopējās tendences liek cerēt, ka situācija turpina uzlaboties. 

Šo abu valstu pieredze vairo cerību, ka līdzīga inficēšanās gadījumu trajektorija drīzumā varētu tikt panākta arī ASV, kur pašlaik konstatēts augstākais inficēto skaits pasaulē. Tā uzsver Baltais nams.

“Šodien visu patriotisko amerikāņu sirdis sitas vienā, solidārā ritmā ar Ņujorkas un Ņūdžersijas pilsoņiem. Viņi pašlaik dzīvo karstajā zonā. Taču jau notiek vairākas ļoti labas lietas. Pirmo reizi jauno nāves gadījumu skaits bijis zemāks nekā iepriekšējā dienā. Tā ir ļoti laba zīme. Un šķiet, ka slimnīcu noslogotība arī sāk samazināties,” komentēja ASV prezidents Donalds Tramps.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti