Panorāma

Lietuvā ar Covid-19 saslimuši vēl 138 cilvēki

Panorāma

Likumprojektā precizēs vēsturiskās zemes

Toronto latviete: Covid-19 atklāts 70 skolās

Covid-19 prasījis upurus Toronto latviešu sabiedrības vidū

Covid-19 dēļ ar sejas vairogu un masku ik rītu uz stundām savā klasē ierodas Zinta Amoliņa. Viņa ir skolotāja vienā no Toronto skolām Kanādā. Sākoties mācību gadam, tur koronavīruss atklāts jau 70 skolās. Tādēļ drošības pasākumi ir ļoti nopietni. Diemžēl koronavīruss jau prasījis upurus arī latviešu sabiedrības vidū.

Skolotāja Zinta Amoliņa uz katru stundu dodas ar sejas masku un vairogu. "Tas ir visā provincē, ka ir restorānā, ministrijā mums pielika klāt to... bet tas nav birojā, bet klasē," saka Amoliņa.

Skolēnu skaits gan klašu telpās ir krietni mazāks nekā pirms kovida. Klase ir sadalīta uz pusēm, un skolēni klātienē nāk uz skolu dažas dienas nedēļā. "Vecāki var izvēlēties, ka bērni strādā  internetā, man nav tikai skolēni klasē, un es esmu aiz maskām, bet man arī skolnieki mājās, stundas caur internetu," saka skolotāja.

Kopš skolās atsākušās mācības, saslimstība pieaugusi. "Mums ministrija rāda, cik ir Covid-19 [slimnieku] provincē, tagad ir 70 skolās , viena jau ir slēgta Otavā. Skaitļi nav tik slikti, bet mēs uztraucamies," skaidro Amoliņa. Tādēļ, ka saslimušo skaits turpina kāpt, atkal stingri ierobežoti dažādi pasākumi.

"Privātie sarīkojumi – 25 [cilvēki] ārā, 10 telpās, un banketu zālēs ap 50 cilvēkiem; laikam cilvēki ballējās par daudz," norāda skolotāja.

Diemžēl koronavīruss jau prasījis upurus arī latviešu sabiedrības vidū. Toronto veco ļaužu mītnē “Kristus dārzs” miruši 11 iemītnieki. Lai gan pansionāts darbojas ar provinces atbalstu, lielākā daļa tā klientu ir tieši latvieši.

"Vai 11 Covid nāves? Viena bija pirms... ir viens cilvēks, kurš oficiālos skaitļos nav kā Covid nāve,  bet tie pārējie – jā," skaidro Amoliņa. Izjūtot aprūpētāju trūkumu, tieši koronavīrusa laikā saņemts atbalsts arī no Latvijas.

Toronto latviešu sabiedrībā nekādi publiski pasākumi nenotiek, arī deju kolektīvs soļus mācās ar "Zoom" palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti