Dienas ziņas

Izmeklē nelikumības policijas jauno formu iepirkumā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pekinā ieviesti stingri ierobežojumi

Covid-19: Pekinā ievieš stingrākus ierobežojumus; Jaunzēlandē piesaista armiju

Satraucoša epidemioloģiskā situācija ir Ķīnas galvaspilsētā Pekinā, kur pieaug inficēšanās ar koronavīrusu Covid-19. Šī iemesla dēļ vietējās varasiestādes nolēmušas atkal pastiprināt pārvietošanās ierobežojumus.

Neraugoties uz to, ka daudzas valstis pamazām atvieglo sociālās distancēšanās noteikumus, koronavīrusa Covid-19 pandēmija nav beigusies. Atsevišķās valstīs vīrusa epidēmija vēl nav pat sasniegusi augstāko punktu. Atslābt nevar arī tās valstis, kurām ir sekmējusies cīņa ar vīrusu.

Pekinā pastiprina drošības pasākumus

Arvien satraucošāka epidemioloģiskā situācija ir Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.   

Pirms pašreizējā vīrusa uzliesmojuma Pekinā netika reģistrēts neviens Covid-19 gadījums gandrīz 60 dienas. Tagad mazāk nekā nedēļas laikā saslimšana atklāta 137 cilvēkiem.

Pekinas vadība situāciju nodēvējusi par ārkārtēju. Visu vecumu skolēniem, kā arī koledžu un universitāšu studentiem mācības klātienē atceltas. Atcelti arī vairāk nekā tūkstotis jeb aptuveni 70% visu avio lidojumu.

“Tiks palielināta ceļotāju kontrole. Tiem, kuri ieradīsies Pekinā, būs jāievēro divu nedēļu karantīna, kā arī jāveic Covid-19 tests. Tiem, kuri apdzīvo vidēji augsta un paaugstināta riska zonas, kā arī tiem, kuri apmeklējuši Sjinfadi tirgu, pilsētu pamest aizliegts,” informēja Pekinas pašvaldības  pārstāve Čeņa Bei.

 

Jaunzēlandē armija atbildēs par karantīnas ievērošanu  

Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna trešdien, 17. jūnijā, paziņoja, ka turpmāk armija būs atbildīga par to, lai nodrošinātu, ka pilnīgi visi, kas ierodas no ārvalstīm, ievērotu obligātu divu nedēļu karantīnu.

Covid-19: Pekinā ievieš stingrākus ierobežojumus; Jaunzēlandē piesaista armijuUldis Ķezberis
  Valdība pieņēma šādu lēmumu pēc tam, kad divas jaunzēlandietes, kuras bija ieradušās no Lielbritānijas, ātrāk izlaida no karantīnas, jo viņas vēlējās satikt uz nāves gultas guļošu tuvinieku. Atbildīgās amatpersonas atļāva sievietēm doties prom, neraugoties uz to, ka vienai no viņām bija saslimšanas simptomi. Viņām arī neveica Covid-19 testu.

  Tikai pēc tam, kad abas sievietes bija mērojušas 650 kilometrus no Oklendas uz Velingtonu, viņām veica vīrusa testu, kas bija pozitīvs. Sievietes izolēja, bet varasiestādes mēģina sadzīt rokās 320 personas, ar kurām viņas kontaktējās, vēsta ziņu aģentūra AFP.

  Ārderna uzsvēra, ka nekas tāds vairs nedrīkst atkārtoties. Viņasprāt, to varot nodrošināt tikai armija.

  “Šis gadījums bija nepieļaujama kļūda sistēmā. Tai nekad nevajadzēja notikt, un tā nedrīkst atkārtoties. Kontrolēm uz mūsu robežām ir jābūt stingrām un disciplinētām, par tām ir jābūt pārliecinātiem valdības ministriem un visiem jaunzēlandiešiem, ar kuru palīdzību mēs esam tik tālu tikuši. Man ir jābūt drošai, ka mēs attaisnojam jaunzēlandiešu cerības, un tas ir pirmajā vietā,” sacīja Ārderna.

  Līdz otrdienai, kad apstiprinājās abu sieviešu inficēšanās ar Covid-19, Jaunzēlandē 24 dienas pēc kārtas nebija atklāts neviens jauns inficēšanās gadījums.

  Jaunzēlandē pagājušajā nedēļā atcēla sociālās distancēšanās noteikumus, bet saglabāja stingru robežkontroli. Valstī ir atgriezusies nosacīti normāla dzīve – ir notikušas vairākas regbija spēles izpārdotos stadionos, darbu ir atsākuši bāri un naktsklubi.

  Tikmēr koronavīrusa smagi skartā Brazīlija pēdējo 24 stundu laikā reģistrējusi gandrīz 35 000 inficēšanās gadījumu, kas ir jauns rekords. Kopumā valstī ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā 923 000 cilvēku.

  KONTEKSTS:

  Līdz šim visā pasaulē ar Covid-19 inficējušies vismaz 8,2 miljoni cilvēku, bet no vīrusa izraisītajām komplikācijām miruši gandrīz 444 000.

  Samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Eiropas valstis pakāpeniski  mazina noteiktos ierobežojumus. No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. Iekšējās robežas pamazām atver arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

  Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti