- ASV
ASV pašlaik tiek runāts jau par trešo uzliesmojumu, teju ik dienu palielinoties inficēšanās un slimnīcās nonākušo pacientu skaitam.
- Spānijā un Francija
Eiropas Savienībā (ES) valstis cīnās ar īpaši strauju otro uzliesmojumu. Starp ES dalībvalstīm augstākie saslimšanas rādītāji Francijai un Spānijai. Un abās valstīs atspoguļojas visplašāk izplatītā tendence Rietumeiropā – mirušo skaits pagaidām ir zemāks nekā pavasarī. Tolaik arī atsevišķos reģionos, piemēram, Lombardijā Itālijā, veselības aprūpes sistēma bija maksimāli noslogota.
- Lielbritānija
Taču bažas par šī scenārija atkārtošanos Rietumeiropā spēcīgi atbalsojas arī tagad, piemēram, Lielbritānijas pilsētā Mančestrā un tās apkārtnē, kur izgaismojas arī viena no Covid-19 sociālajām blaknēm.
Vīruss visstraujāk izplatās nabadzīgākajos Anglijas ziemeļos. Līdz ar to tur arī stingrākie ierobežojumi un bažas par sociālekonomiskās plaisas palielināšanos.
"Sākumā, kad visi slēdzām valsti, to varēja saprast. Visi to darījām svarīga iemesla dēļ. Taču tagad iemesli ir atšķirīgi, izskatās, ka mūs gandrīz vai sadala un šķeļ," sacīja Braidvelas kroga īpašniece Fiona Hornsbija.
- Čehija
Tikmēr vairākās Centrāleiropas valstīs, īpaši Polijā un Čehijā, otrais inficēšanās uzliesmojums ir izteikti lielāks par pirmo. Un arī letālo gadījumu skaits turpina tikai pieaugt. Pavasarī pagaidu slimnīcas cēla Spānija, bet tagad to dara Čehijā, kuras valdība, piemēram, steigšus pasūtījusi vairāk nekā 1600 papildu slimnīcu gultu.
"Biznesa cikls parasti ir gadu vai 18 mēnešu ilgs. Šajā gadījumā tās bija divdesmit četras stundas. Parakstīsim vienošanos šodien un sāksim piegādāt gultas rīt," klāstīja uzņēmuma "Linet" izpilddirektors Tomass Kolars.
Par sabiedrībā valdošo spriedzi Covid-19 dēļ Čehijā atgādināja dramatiskas sadursmes starp ierobežojumu pretiniekiem un policiju.
- Krievija
Bet epidemioloģiski dramatiskākā situācija mūsu kontinentā ir ārpus ES, taču tepat blakus mums – kaimiņvalstī Krievijā. Otrais uzliesmojums gan skaitliski, gan pēc nāves gadījumu skaita ir izteikti straujāks un spēcīgāks.
- Brazīlija un Argentīna
Latīņamerika šķietami cīnās vēl ar pirmo uzliesmojumu, kas redzams, piemēram, Brazīlijā, taču Argentīnā tieši pēdējā nedēļā situācija ievērojami pasliktinās. Vīruss sasniedzis pat Ušvajas pilsētu, dēvētu par "pasaules malu" vien 1000 kilometru attālumā no Antarktīdas. Tūristi, kas vēlējās apskatīt ledus kontinentu, līdz ar atcelto aviosatiksmi atstāti neapskaužamā situācijā.
"Viņi saka, ka varēšu doties prom 2021. gada martā, bet tas ir par vēlu, tad nevarēšu pamest šo vietu ziemas sākšanās dēļ.
Vai tas nozīmē, ka man te jāpavada vēl gads? Tas nav iespējams!" sacīja Francijas pilsone Žoela Paulēva.
- Indija un Ķīna
Āzijā pirmā viļņa augstākais punkts lēnām pārvarēts reģiona vissmagāk skartajā valstī Indijā, bet uz globālā fona joprojām īpaši izceļas valstis – pirmrindnieces cīņā ar Covid-19, tostarp Covid-19 izcelsmes valsts Ķīna, kuru otrais uzliesmojums tā arī nav sasniedzis.