Covid-19: Lietuvā viens mirušais un trīs jauni slimnieki; Igaunijā - viens jauns inficēšanās gadījums

Aizvadītās diennakts laikā Lietuvā apstiprināti trīs Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet viens ar koronavīrusu slims pacients miris. Igaunijā 24 stundu laikā infekcija apstiprināta vienam cilvēkam.

Lietuvā mirušais Covid-19 pacients bija aptuveni 70 gadus vecs, un viņam bijušas arī citas slimnīcas. No jaunā koronavīrusa pacients ārstējās kopš maija vidus, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs Lrt.lv.

Līdz šim Lietuvā miruši 79 Covid-19 pacienti, 11 ar koronavīrusa inficēto pacientu nāves cēlonis bija citas slimības.

Diennakts laikā Lietuvā veikti 4222 Covid-19 testi, no kuriem trīs gadījumos apstiprināta saslimšana. Kopumā valstī slimība konstatēta 1828 cilvēkiem, no kuriem 199 aizvien slimo.

Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vienam cilvēkam, ziņo aģentūra LETA, atsaucoties uz Veselības departamentu. Līdz ar to apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits Igaunijā sasniedzis 1991.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 69 cilvēki.

Igaunijā pavisam veiktas 108 539  analīzes nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Ceturtdien Igaunijā veiktas 389 analīzes.

 

KONTEKSTS:

Samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Eiropas valstis pakāpeniski mazina noteiktos ierobežojumus. No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju. Iekšējās robežas pamazām atver arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti