Covid-19: Indija – trešā vissmagāk skartā valsts pasaulē

Indija paziņojusi, ka valstī reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19 sasniedzis gandrīz 700 000. Tādējādi šī valsts apsteigusi Krieviju un kļuvusi par trešo pandēmijas vissmagāk skarto valsti pasaulē inficēto skaita ziņā.

ĪSUMĀ:

  • Indijā ar Covid-19 inficēto skaits sasniedzis gandrīz 700 000.
  • Indija kļuvusi par trešo vissmagāk skarto valsti pēc ASV un Brazīlijas.
  • Indijā pēdējo 24 stundu laikā inficēto skaits pieaudzis par 24 000.
  • Vissmagāk skartas ir blīvi apdzīvotās pilsētas - Deli un Mumbaja.
  • Dažas pilsētas pastiprina ierobežojošos pasākumus.
  • Indijā jau 20 000 Covid-19 upuru, mazāk nekā citās smagāk skartajās valstīs.
  • No visiem inficētajiem 60% jau atkopušies no slimības.
  • Indijas medicīnas padome cer, ka vakcīna būs pieejama jau līdz augusta vidum.
  • Indijas zinātnieki šādu iespējamību raksturojuši kā “nereālu”.

Indija, kļūstot par trešo koronavīrusa vissmagāk skarto valsti, tagad atpaliek vienīgi no ASV un Brazīlijas.

Covid-19: Indija – trešā vissmagāk skartā valsts pasaulēRihards Plūme

Indijas Veselības ministrija paziņoja, ka pēdējo 24 stundu laikā inficēto skaits pieaudzis par 24 000. Vissmagāk skartas ir blīvi apdzīvotās pilsētas - Deli un Mumbaja. Katrā no tām reģistrēti 100 000 gadījumu.

Inficēto skaita pieaugums piespiedis dažas pilsētas pastiprināt ierobežojošos pasākumus.

Arī austrumos esošā metropole Kolkata pirmdien, 6.jūlijā, apturēja lidojumus no citām lielākajām Indijas pilsētām. Ierobežojumi pastiprināti arī Keralas štatā, kur reģistrēti simtiem  jaunu gadījumu. Tur svētdien pieņemts likums, nosakot sejas masku valkāšanu un sociālo distancēšanos par obligātu.

Eksperti pieļauj, ka inficēto skaits turpinās pieaugt arī nākamajās nedēļās, virsotni sasniedzot jūlija un augusta mijā, kad kopējais inficēto skaits valstī varētu sasniegt vienu miljonu.

Lai gan inficēto skaita ziņā Indija tagad ierindojas trešajā vietā, slimība prasījusi teju 20 000 cilvēku dzīvību, kas ir ievērojami mazāk nekā citās pandēmijas smagi skartajās valstīs.

Eksperti norāda arī uz citām, pozitīvākām tendencēm. Proti, no visiem inficētajiem 60% jau atkopušies no slimības. Tāpat eksperti norāda, ka inficēto skaita pieaugums varētu būt izskaidrojams ar to, ka visā valstī pēdējās nedēļās ir pieaugusi testēšana. Šobrīd ik dienu Indijā tiek veikti aptuveni 250 000 testu.

Starptautiskie avioreisi joprojām nav atļauti, tomēr valdība kopš jūnija ir centusies atvieglot ierobežojumus visā valstī, cenšoties iedzīvināt cietušo ekonomiku. Arī tas tiek minēts kā vēl viens iemesls inficēto skaita pieaugumam.

Valdība deva atļauju no 6.jūlija atvērt arī slaveno baltā marmora mauzoleju Tadžmahalu, tomēr vietējās varasiestādes nolēma, ka iecienītā tūrisma objekta durvis paliks slēgtas.

Indijas medicīnas padome paudusi cerību, ka vakcīna pret Covid-19 būs pieejama jau līdz augusta vidum.

Savukārt Indijas zinātnieki šādu iespējamību raksturojuši kā “nereālu”.

Vakcīnas izstrāde parasti prasa gadus vai pat gadu desmitus, bet zinātnieki visā pasaulē dara visu iespējamo, lai paātrinātu centienus. Pašlaik aktīvas ir aptuveni 120 vakcīnu programmas. Oksfordas universitāte un Londonas Imperiālā koledža ir sākušas izmēģinājumus ar cilvēkiem.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Pasaules Veselības organizācija šonedēļ aicinājusi Eiropā nezaudēt modrību un turpināt cīņu ar Covid-19.  Daudzas valstis mazina noteiktos ierobežojumus, un tas rada jauna pandēmijas uzliesmojuma risku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti