Covid-19 ierobežojumi ES valstīs apkopoti īpašā mājaslapā

Ir izveidota īpaša ES mājaslapa, kurā tiek aktualizēta informācija par dažādiem ierobežojumiem vairākās Eiropas valstīs.  

Eiropas Savienība (ES) un visas tās dalībvalstis plāno drošu Eiropas atkalatvēršanu. Mājaslapa sniedz informāciju, kas vajadzīga, lai varētu droši plānot ceļojumus un brīvdienas Eiropā, vienlaikus sargājot savu veselību.

Informācija tiek bieži atjaunināta un ir pieejama 24 valodās.

Informācijas pamatā ir jaunākie dati, ko sniegušas ES dalībvalstis un kas savākti no citiem publiski pieejamiem un uzticamiem valstu avotiem, bet tā var nebūt izsmeļoša.

Lai gan Eiropas Komisija cenšas informāciju atjaunināt, tā neuzņemas nekādu tiešu vai netiešu atbildību par šajā lapā ietvertās informācijas pilnīgumu un precizitāti vai par atsevišķiem uz to balstītiem lēmumiem. Pašlaik šajā rīkā daļēji tiek izmantoti automātiskie mašīntulkojumi. Tuvākajās dienās visu sniegto saturu pārbaudīs pilnvaroti tulkotāji.

 KONTEKSTS:

Samazinoties saslimstībai ar Covid-19, Eiropas valstis pakāpeniski mazina noteiktos ierobežojumus. No 15. maija atļauts atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumus no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz Lietuvu un Igauniju, bet no jūnija vidū Latvijā pasažieru pārvadājumi atļauti uz Eiropas valstīm, kurās nav plaša koronavīrusa izplatība. Iekšējās robežas pamazām atver arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna Pasaules Veselības organizāciju informēja pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti