Covid-19 dēļ vēlreiz slēdz Melburnu

Jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu dēļ pakāpeniski atkal tiek noslēgta arī Austrālijas lielākās pilsētas Melburnas ikdiena. Pieciem miljoniem pilsētas iedzīvotāju sešas nedēļas būs liegts pamest mājas bez iemesla.

Melburnu tur esošie cilvēki nevar pamest jau kopš 8. jūlija, un likumsargi ziņo, ka pilsētā tiks izvietots ievērojams skaits policijas kontrolposteņu.

Premjerministrs Skots Morisons uzrunājis pilsētas iedzīvotājus, sakot, ka pārējā valsts labi apzinās viņu milzīgās neērtības, taču pilsētas slēgšana esot nepieciešama visai Austrālijas sabiedrībai.

Premjerministrs arī izteicās, ka pašlaik tiek izskatīta iespēja samazināt Austrālijas pilsoņu plūsmu, kas sākusi atgriezties dzimtenē no ārvalstīm.

Aizvadītajā diennaktī Melburnā reģistrēti 134 jauni saslimšanas gadījumi, kas ir ievērojami vairāk nekā citviet Austrālijā, taču ir mazāk nekā otrdien, kad ar Covid-19 saslima gandrīz divsimt pilsētas iedzīvotāji.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Pasaules Veselības organizācija aicinājusi Eiropā nezaudēt modrību un turpināt cīņu ar Covid-19. Daudzas valstis mazina noteiktos ierobežojumus, un tas rada jauna pandēmijas uzliesmojuma risku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti