«Covid-19» dēļ Eiropā valstis ievieš pārbaudes uz robežām un slēdz kūrortus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kamēr Ķīnā reģistrēti vien nepilni desmit jauni inficēšanās gadījumi ar vīrusu “Covid-19”, citas valstis ievieš arvien stingrākus ierobežojumus, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Vīruss prasījis jau aptuveni 5000 cilvēku dzīvību, bet izārstējušies vairāk nekā 65 tūkstoši.

Vīrusa ierobežošana sekmējas

Kodonjo ir pirmā Itālijas pilsēta, kur tika konstatēta saslimšana ar “Covid-19” un noteikti pirmie ceļošanas un pulcēšanās ierobežojumi. Pilsēta nav liela – vien 16 tūkstoši iedzīvotāju. Teju katrs zina kādu no aptuveni 200 inficētajiem un pazina kādu no vairākiem desmitiem cilvēku, kuri vīrusa dēļ gāja bojā. Lai arī neredzamais ienaidnieks pilsētu nav pametis, Kodonjo ir piemērs citiem, kā, mainot ikdienas ieradumus, iespējams mazināt vīrusa izplatības tempu.

“Sākotnēji nevienam nebija atļauts pamest sarkano zonu. Mēs to uztvērām ļoti nopietni. Tagad arī valdība pieņēmusi līdzīgu lēmumu par ierobežojumiem. Ņemot vērā situācijas uzlabojumu pēc 15 dienu izolācijas, tas bija pareizais lēmums,” sacīja Kodonjo mērs Frančesko Peserīns.

Uz ielām cilvēku maz un pārsvarā tikai maskās. Iedzīvotāji ietur distanci viens no otra, iziet no mājām tikai nepieciešamības gadījumā. Dzelzceļa stacijās vilcieni nepiestāj, bet dievkalpojumus notur, izmantojot radio.

Kodonjo pilsētā jaunu inficēšanās un nāves gadījumu skaits krītas ik dienu.

Aizvien jauni ierobežojumi

Kamēr itāļi samierinājušies ar ierobežojumiem, citviet tos vēl tikai ievieš. Polijā sanitārās pārbaudes veic uz visiem sauszemes robežpunktiem, kā arī lidostās un ostās.

Čehijā no 16. marta būs liegts ieceļot no 15 valstīm, tajā skaitā arī Skandināvijas, ja vien ceļotājs nav Čehijas pilsonis. Pārbaudes uz robežām veic arī Vācija un citas Eiropas Savienības valstis, starp kurām līdz šim Šengenas zonas ietvaros nekādas papildus kontroles nebija.

Savukārt Dānijas parlaments vienbalsīgi pieņēmis likumu, kas piešķir pilnvaras veselības aizsardzības iestādēm ar policijas atbalstu piespiest veikt pārbaudes, ārstēšanu un noteikt karantīnu.

Papildus mācību iestāžu slēgšanai, kultūras un sporta pasākumu atcelšanai tiek slēgti arī slēpošanas kūrorti. Pēc vairāku inficēšanās gadījumu konstatēšanās kādā Austrijas kalnu kūrortā lēmums ir stingrs - “apres-ski” ballītes beigušās un slēpošanas trases jāslēdz vēlākais līdz nedēļas beigām.

Tikmēr Baltkrievijas nacionālā lidsabiedrība “Belavia” lēma līdz 1. aprīlim atcelt lidojumus uz virkni vīrusa skartajām pilsētām, tostarp Rīgu.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13. marta līdz līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti