Dienas ziņas

Diskutē par ekonomikas jautājumiem reģionos

Dienas ziņas

Ceļš uz skolu atkarīgs no laika apstākļiem

«Covid-19» dēļ valstis ievieš ierobežojumus

«Covid-19» dēļ aviokompānijas atceļ reisus uz Itāliju, valstis ievieš jaunus ierobežojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Jaunā koronavīrusa dēļ Eiropā un visā pasaulē tiek noteikti jauni pulcēšanās ierobežojumi, bet aviosabiedrības atceļ lidojumus uz Itālijas pilsētām.

Dienu pēc valdības ziņojuma, ka visā valstī noteikta karantīna, Romas, Milānas un citu Itālijas pilsētu un ciemu ielās cilvēku ir salīdzinoši maz. Jaunais rīkojums ierobežo jebkādu cilvēku kustību. Ceļot atļauts tikai tiem, kuri pārvietošanās nepieciešamību var apstiprināt ar neatliekamiem darba vai veselības apstākļiem. Aizliegta arī pulcēšanās un masu pasākumi. Kārtības sargi uzrauga, vai kafejnīcās un veikalos tiek ieturēta pietiekama distance starp cilvēkiem.

"Parakstu rīkojumu, kura būtību varam izteikt vienā teikumā: "Palieciet mājās!" Nebūs vairs sarkano, pirmo vai otro zonu, bet tikai Itālija kopumā. Itālija ir zona, kura jāpasargā," sacīja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Dzelzceļa stacijās tiek ievākta informācija par ceļošanas gaitām un pārbaudīti dokumenti. Daži valsts centienus ierobežot vīrusa tālāku izplatību novērtē pozitīvi, bet citi – ar skepsi.

"Uzskatu šo par psiholoģisku teroru, jo vīrusi ir bijuši vienmēr. Neapšaubu šī vīrusa  bīstamību un to, ka tas prasījis daudz upuru, bet galvenā problēma ir tā, ka mums nepietiek gultu slimnīcās. Arī ekonomika cieš. Piemēram, mans veikals tiek iznīcināts," klāstīja Romas iedzīvotāja Džūlija.

Ar koronavīrusu inficētie reģistrēti visās Eiropas Savienības valstīs, bet Itāliju "Covid-19" skāris visvairāk. Šī iemesla dēļ vairākas lidsabiedrības nolēmušas uz laiku atcelt lidojumus ne tikai uz Ziemeļitālijas, bet arī citām valsts pilsētām. Piemēram, Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" un Lielbritānijas "British Airways" uz laiku atcēlušas visus Itālijas reisus.

Ārvalstu mediji ziņo, ka slimnīcās visiem nepietiek vietas. Piemēram, “Politico” atklājis, ka Lombardijas reģionā trūkst gultu un citu medicīnisko piederumu, šādos apstākļos ārstiem nepieciešams pieņemt grūtus lēmumus par to, kuru ārstēt pirmo.

Žurnāliste, Milānas iedzīvotāja Martina Milone LTV skaidroja, ka šādi apgalvojumi pašreizējā situācijā ir pārspīlēti.

“Šobrīd ārstiem nav jāpieņem grūti lēmumi par to, kuru ārstēs, kuru ne, bet tā varētu drīz notikt. Par to brīdina ārsti, kuri strādā vīrusa skartākajās teritorijās,” skaidroja Avīzes “il Fatto Quotidiano” redaktore Martina Milone.

Žurnāliste norādīja, ka arī ikdienas preču šobrīd itāļiem pietiek, lai arī daļa sabiedrības padevusies panikai un iepirkusi vairāk produktu, nekā ierasts. Lai arī cilvēki atrodas mājās, vairums turpina strādāt attālināti. Itāliete apgalvo, ka sabiedrības izpratne par situācijas nopietnību uzlabojusies.

Bet, piemēram, Austrija liegusi ieceļot no Itālijas ikvienam, kuram nav medicīniska pierādījuma par negatīvu "Covid-19" testu. Tiek veiktas pārbaudes arī uz sauszemes robežas ar Itāliju.

Polijas valdība likusi atcelt lielākos masu pasākumus, kā arī turpina sanitārās pārbaudes uz robežas ar Vāciju un Čehiju.

Savukārt Spānijā, tāpat kā Rumānijā, Čehijā un citviet, slēgs mācību iestādes.

"Uzskatu, ka tas ir nedaudz pārspīlēti. Aizvakar bērni piedalījās futbola mačā, savukārt es piedalījos demonstrācijās Sieviešu dienā. Domāju, ka ierobežojumus varētu ieviest pakāpeniskāk," teica trīs bērnu māte Marta Varona.

Lēmums par mācību iestāžu slēgšanu veicinājis masveida produktu iegādi pārtikas veikalos.

“Iegādājos nedaudz vairāk produktu, nekā ierasts, masu psihozes dēļ. Lielveikala iekšpusē ir neiedomājama situācija. Cilvēki stāv garā rindā, beigušies arī daži produkti,” stāstīja 59 gadus veca spāniete Andžela Gomesa.

Vācijā, kur vīruss skāris vairāk nekā tūkstoš cilvēku, parlaments liedzis tūristiem apmeklēt galveno valdības ēku. Savukārt Izraēlas centrālā lidosta šodien ir tukša. Valdība pieņēmusi lēmumu, ka visiem, kuri ieceļo valstī, 14 dienas ir jāpavada karantīnā.

Arī citviet pasaulē tiek ieviesti arvien jauni ierobežojumi, bet vīrusa izcelsmes valstī Ķīnā tie tiek mīkstināti. Piemēram, Hubei provincē atļauta pārvietošanās veselajiem iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti