Covid-19: ASV gatavojas grūtākajai nedēļai, tikmēr citviet pieaug optimisms

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps brīdinājis amerikāņus gatavoties “visgrūtākajai nedēļai” koronavīrusa pandēmijā un prognozējis mirstības pieaugumu. Tomēr brīdinājumam sekoja arī ierosinājums atvieglot noteiktās fiziskās distancēšanās vadlīnijas Lieldienu laikā. Tikmēr citviet pasaulē ir iemesls optimismam, jo jauno infekciju un nāves gadījumu skaits no koronavīrusa ir sācis pakāpeniski samazināties.

Ar koronavīrusu Amerikas Savienotajā Valstīs (ASV) inficējušies vairāk nekā 300 000 iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā jebkurā citā valstī.

Covid-19: ASV gatavojas grūtākajai nedēļai, tikmēr citviet pieaug optimismsRihards Plūme

  ASV reģistrēti gandrīz 8500 nāves gadījumu no Covid-19, sestdien vien – vairāk nekā 1300, kas ir jauns rekords. Visvairāk nāves gadījumu ir Ņujorkas štatā - uzliesmojuma epicentrā. Sestdien tur reģistrēti vēl 630 nāves gadījumi, kas ir vēl viens dienas rekords arī šai pilsētai. Kopumā Ņujorkā miruši vairāk nekā 3500 cilvēki.

  Tagad Ņujorkas štatā ir gandrīz tikpat daudz inficēšanās gadījumu, kā visai Itālijai.

  Tramps preses konferencē brīdināja amerikāņus gatavoties “visgrūtākajai nedēļai” koronavīrusa pandēmijā.

  Viņš atzina, ka diemžēl nāksies piedzīvot daudz nāves. Prezidents uzsvēra, ka mēģina koncentrēt resursus smagāk skartajos reģionos un jebkurš lēmums, kas tiek pieņemts, ir ar mērķi glābt pēc iespējas vairāk dzīvību.

  Prezidents slavēja veselības aprūpes sistēmu un norādīja, ka Savienotās Valstis ar dažādām piegādēm cenšas palīdzēt arī citām valstīm. Uz Ņujorkas štatu tiks nosūtīts 1000 militārpersonu, galvenokārt ārsti un medmāsas. Tas tiks darīts, lai sniegtu palīdzību Ņujorkas pilsētā, kuru prezidents raksturojis kā “karstāko no visiem karstajiem punktiem”.

  Tomēr preses konferencē Tramps arī sacīja, ka noteiktās fiziskās distancēšanās vadlīnijas Lieldienu laikā būtu jāatvieglo. Viņš pauda pārliecību, ka valsts “atkal ir jāatver”, jo šādi nevarot turpināties mēnešiem ilgi.

  Savukārt citās pasaules valstīs vairojas optimisms, jo jauno infekciju un nāves gadījumu skaits no koronavīrusa ir sācis pakāpeniski samazināties.

  Itālijā koronavīrusa pacientu skaits intensīvās terapijas nodaļās sestdien samazinājās pirmo reizi kopš uzliesmojuma sākuma.

  Spānijas premjerministrs Pedro Sančess sacīja, ka valsts ir “tuvu inficēšanās maksimuma sasniegšanai”, jo koronavīrusu nāves gadījumu skaits sestdien samazinājās otro dienu pēc kārtas.

  Lielbritānijā sestdien tika novērots rekordliels nāves gadījumu skaits vienā dienā – 708 gadījumi. Tikmēr apstiprināto jauno koronavīrusa gadījumu skaits samazinājās.

  Savukārt Ķīna sestdien ziņoja par 30 jauniem inficēšanās gadījumiem, salīdzinot ar 19 dienu iepriekš. Lielākā daļa gadījumu bija saistīti ar cilvēkiem, kuri bija ieradušies no ārzemēm.

  Savienotajās Valstīs esošā Džona Hopkinsa universitātes dati liecina, ka visā pasaulē miruši vairāk nekā 65 000 cilvēku un vairāk nekā 1,2 miljoni ir inficēti.

  KONTEKSTS:

  Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

   

   

   

   

   

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti