Covid-19 ārkārtējās situācijas dēļ atliek Lukašenko vizīti Latvijā

Valsts prezidents Egils Levits otrdien, 24.martā, tālsarunā ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko vienojās, ka  koronavīrusa Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ šajā aprīlī paredzētā Baltkrievijas prezidenta vizīte Latvijā tiks pārcelta uz citu laiku iespējami drīz, abām pusēm saskaņojot datumus, informēja prezidenta kanceleja.

Baltkrievijas prezidenta kancelejas paziņojumā savukārt norādīts, ka Lukašenko ar izpratni uztver šo lēmumu, jaunu vizītes datumu saskaņos diplomātiskajos kanālos.

Abi prezidenti, atzīmējot labās kaimiņattiecības, pārrunāja aktuālos divpusējos un starptautiskās dienaskārtības jautājumus.

Abi prezidenti apmainījās ar informāciju par valstu rīcību Covid-19 ierobežošanā.

Levits un Lukašenko pozitīvi novērtēja Latvijas un Baltkrievijas sadarbību repatriācijas jautājumos saistībā ar koronavīrusa Covid-19 krīzi, nodrošinot to, ka no Latvijas var izbraukt Baltkrievijas pilsoņi, savukārt caur Minsku uz Latviju var nokļūt mūsu valstspiederīgie.

Lukašenko paudis īpašu pateicību par bērnu izvešanu no sanatorijas Jūrmalā, informēja Baltkrievijas prezidenta kanceleja.

Tāpat abi prezidenti pārrunāja nepieciešamību stiprināt Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību, tai skaitā transporta jomā, kam īpaša uzmanība tiks pievērsta gaidāmās Lukašenko vizītes laikā Latvijā, informēja Latvijas  prezidenta kanceleja.  

Baltkrievijas prezidenta kancelejas paziņojumā norādīts, ka abas kaimiņvalstis apsprieda ekonomisku sadarbību, un tas pirmkārt skar  kravu transportēšanas, energoresursu tranzīta un ražošanas sadarbības jomas.  

KONTEKSTS:

Kopš Latvijas un Baltkrievijas diplomātisko attiecību nodibināšanas pagājuši jau 27 gadi. Taču augstākā līmeņa vizītes abu kaimiņvalstu starpā tā arī nav notikušas. Diplomāti sagatavoja augsni, lai šogad aprīlī Rīgā ierastos Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Taču, pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni, un Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti