CNN pārtrauc raidīšanu Krievijā

ASV televīzijas ziņu kanāls CNN gada beigās pārtrauc raidīšanu Krievijas kabeļtīklos, ziņo raidsabiedrības BBC Krievijas dienests.

Paziņojumu par apraides pārtraukšanu televīzijas kanāla īpašnieks „Turner International” nosūtījis Krievijas kabeļtīklu operatoriem.  

Uzņēmums „Turner International” izskata alternatīvas iespējas izplatīt CNN Krievijā, ņemot vērā pēdējās izmaiņas Krievijas likumos. Oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja likumu, kas no nākamā gada aizliedz reklāmas translāciju maksas kabeļtīklos. Pēc novērotāju domām, CNN lēmums varētu būt saistīts ar šo likumu, norāda BBC. Turklāt ir grozīts mediju likums, kas paredz līdz 2016.gada beigām ierobežot ārvalstu  līdzdalību Krievijas medijos līdz 20%.

„Turner International” gan pauž cerību, ka varēs atgriezties Krievijas tirgū.  Tāpat lēmums par raidīšanas pārtraukšanu neietekmēšot CNN Maskavas biroja darbību. BBC arī atzīmē, ka pēdējā laikā Krievijas varas iestādes aizvien biežāk pauž neapmierinātību ar dažādu neatkarīgo mediju darbību, īpaši saistībā ar notikumiem Ukrainā.  

Krievijas mediju uzraugi gan paziņoja, ka nav saistīti ar CNN lēmumu.  

Savukārt laikraksts „Vedomosti” ziņo, ka jau 2009.gadā Krievijas mediju uzraugi pieprasījuši no ārvalstu kanāliem, kas izplata savas programmas satelītu un kabeļtīklos, saņemt vietējo licenci. CNN jau sen iesniedza pieteikumu licencei, taču joprojām to nesaņēma.

Pēc CNN paziņojuma par raidīšanas pārtraukšanu bijušais ASV vēstnieks Krievijā savā profilā „Twitter” ierakstīja, ka atceras dienu, kad pirmo reizi CNN varēja ieraudzīt Padomju Savienībā, bet tagad „laiks sāka virzīties atpakaļ”, un tas ir pārsteidzoši un skumji.    

Diennakts ziņu kanālu CNN miljardieris Teds Terners izveidoja 1980.gadā, Krievijā CNN pārstāvniecība atvērta 1983.gadā.

Tikmēr Krievija prezentējusi jaunu radio un interneta mediju dienestu "Sputnik", kas pilnībā orientēts uz ārvalstu auditoriju un kuru vadīs par Kremļa galveno propagandistu dēvētais Dmitrijs Kiseļovs. Kiseļovs, skaidrojis, ka "Sputnik" galvenais uzdevums būs rādīt "daudzkrāsainu pasauli" un sniegt globālajiem notikumiem "alternatīvu interpretāciju". Oficiālais jaunā mediju dienesta sauklis būs "Par ko citi klusē".

Ziņa par jauno kanālu parādījusies vienlaikus ar Lielbritānijas mediju uzrauga „Ofcom” brīdinājumu atņemt licenci Krievijas  telekanālam „Russia Today”. To varētu sodīt par Krievijas agresijas popularizēšanu Ukrainā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti