Cīņā par ASV prezidenta krēslu iesaistās Soutbendas pilsētas mērs

Amerikas Savienotajā Valstīs (ASV) turpinās prezidenta amata kandidātu izvirzīšana 2020. gadā paredzētajām vēlēšanām. Par gatavību piedalīties cīņā par Balto namu paziņojis arī jaunās politiķu paaudzes pārstāvis – Indiānas štata Soutbendas pilsētas mērs Pits Butigegs no Demokrātu partijas.

Uzrunā atbalstītājiem 37 gadus vecais kandidāts paziņoja, ka šīs nebūs vienkārši vēlēšanas, bet cīņa par jaunu ēru valstī. Viņš uzsvēra, ka ir lepns savas pilsētas un štata dēls, kā arī neslēpa savu netradicionālo seksuālo orientāciju.

Eksperti pagaidām piesardzīgi vērtē šī kandidāta izredzes, jo viņš ir maz pazīstams visā valstī. Tomēr pārsteigumi ir iespējami, jo daudzi pazīstami vecākās paaudzes politiķi, tostarp bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone un bijušais Ņujorkas mērs un miljardieris Maikls Blumbergs, paziņojuši, ka nekandidēs uz augsto amatu. 

KONTEKSTS:

Līdz šim par plāniem atkārtoti kandidēt uz ASV prezidenta amatu paziņojis arī senators no Demokrātu partijas Bērnijs Sanderss. Vermontas štatu pārstāvošais senators Sanderss jau 2015. gadā izvirzīja savu kandidatūru prezidenta amatam no Demokrātu partijas, taču zaudēja bijušajai valsts sekretārei Klintonei. Viņš sevi dēvē par demokrātisku sociālistu un iestājas par vienkāršo iedzīvotāju tiesībām.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti