Cīņa ar Covid-19 : Indija sāk savas vakcīnas eksportu; vakcinācijas līdere – Izraēla

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Itālija draudējusi vērsties tiesā pret farmācijas gigantu „Pfizer” par kavēšanos ar Covid-19 vakcīnu piegādi, vēsta ziņu aģentūra AFP. Pirms dažām dienām Eiropas Savienībai tika pavēstīts, ka uzņēmumu „BioNTech” un „Pfizer” izstrādātās Covid-19 vakcīnas piegādes dalībvalstīm kavēsies trīs līdz četras nedēļas. Tikmēr Indija sākusi savas vakcīnas eksportu, bet kopumā pasaulē vakcīnu saņēmuši jau 51 miljons iedzīvotāju.

ĪSUMĀ:

  • Rūpnīcas remonta dēļ “Pfizer” vakcīnu piegādes ES kavēsies 3–4 nedēļas.
  • Šonedēļ Itālijai nav piegādāti jau 29% plānoto vakcīnu devu.
  • Itālija līdz šim vakcinējusi vairāk nekā 1 miljonu cilvēku.
  • Arī Turcija jau vakcinēja vairāk nekā miljonu iedzīvotāju.
  • Turcija vakcinācijā izmanto Ķīnas uzņēmuma „Sinovac” vakcīnu.
  • Indija sākusi eksportēt savu pirmo vietēji ražoto vakcīnu devu partiju.
  • Vakcinācijas līdere pasaulē ir Izraēla - katrs 20. saņēmis jau otro devu.
  • Pasaulē cilvēkiem ievadīts vairāk nekā 51 miljons dažādu vakcīnu devu.

Cīņa ar Covid-19: Indija sāk savas vakcīnas eksportu; vakcinācijas līdere – Izraēla
00:00 / 03:02
Lejuplādēt

“Itālijas pilsoņu veselības aizsardzība nav diskutējams jautājums,” sacījis premjera nozīmētais īpašais komisārs pandēmijas jautājumos Domeniko Arkuri. Viņš piebilda, ka tikšanās laikā ar ministriem un reģionālajiem vadītājiem ticis apsvērts, kā dažādos veidos vislabāk aizsargāt itāļus gan civiltiesiskā, gan krimināltiesiskā izpratnē. Un esot vienbalsīgi nolemts, ka tuvāko dienu laikā tikšot veiktas attiecīgas darbības, skaidroja komisārs.

Trīs līdz četras nedēļas ilgā vakcīnu piegāžu kavēšanās esot saistīta ar darbiem „Pfizer" rūpnīcā Beļģijā. Vairākas Eiropas valstis, tostarp Itālija, pauda nožēlu par radušos situāciju. Īpašais komisārs Arkuri sacīja, ka šonedēļ Itālijai nav piegādāti jau 29% plānoto vakcīnu devu.

Viņš uzsvēra, ka „vakcinācijas kampaņu nevar palēnināt, vēl jo vairāk attiecībā uz otro devu ievadīšanu tiem cilvēkiem, kuriem jau ievadīta pirmā”.

Itālija līdz šim reģistrējusi vairāk nekā 83 000 nāves gadījumu un vakcinējusi vairāk nekā 1 miljonu cilvēku.

Viena miljona slieksni pārkāpusi arī Turcija. Saskaņā ar trešdien publicētajiem Veselības ministrijas datiem, šai valstij tas izdevies nedēļas laikā. Tempu gan nav izdevies noturēt vienlīdz lielu, jo pirmajās divās dienās tika vakcinēti 600 000 cilvēku.

Lieto "Telegram"?

Seko mums un saņem svarīgākās ziņas pirmais ✍️ 

👉 Parakstīties uz jaunumu saņemšanu vari šeit!

Turcija vakcinācijā izmanto Ķīnas uzņēmuma „Sinovac” vakcīnu ar nosaukumu „CoronaVac”. Pirmā šīs vakcīnas deva tagad ievadīta vairāk nekā 1% valsts iedzīvotāju. Lai gan līgums parakstīts par 50 miljoniem „CoronaVac” devu, līdz mēneša beigām tiks saņemti vien 3 miljoni devu, kas tempu ietekmēs vēl vairāk. Turcija parakstījusi līgumu arī par 4,5 miljonu „BioNTech” un „Pfizer” vakcīnu devu piegādi.

Viens no pagrieziena punktiem sasniegts arī Indijā, kas trešdien sākusi eksportēt savu pirmo vietēji ražoto vakcīnu devu partiju, un Maldīvu salas un Butāna būs pirmās, kas šīs devas saņems, bet Brazīlijas un Dienvidāfrika vēl gaida rindā.

Savukārt japāņi cer, ka vakcinācija spēs nodrošināt Tokijas olimpisko spēļu norisi vasarā. Masveida vakcināciju Japānā paredzēts sākt tikai divus mēnešus pirms sacensību sākuma. Tiesa, sabiedrības atbalsts olimpiskajām spēlēm ir strauji mazinājies, un nesen Japānā veikta aptauja parādīja, ka vairāk nekā 80% iedzīvotāju uzskata, ka olimpiskās spēles būtu jāatceļ vai arī vēlreiz jāpārceļ.

Vakcinācijas līdere pasaulē joprojām ir Izraēla, kas vakcinējusi procentuāli vislielāko sabiedrības daļu pasaulē. Ievadīti vairāk nekā 2,4 miljoni devu un vakcinēta ceturtā daļa valsts iedzīvotāju. Vismaz katrs divdesmitais saņēmis jau otro devu.

Pasaulē cilvēkiem ievadīts vairāk nekā 51 miljons dažādu vakcīnu devu. Kopumā šobrīd vakcinācija pasaulē tiek veikta ar septiņām dažādām vakcīnām, un visas paredz nepieciešamību cilvēkam ievadīt divas devas. 

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) 2019. gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr 2020. gada septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti