Čīles vulkāna pelni sasniedz Argentīnu

Pelni no darbību atsākušā Čīles Kalbuko vulkāna ir sasnieguši kaimiņvalsti Argentīnu. Zeme ar vulkāna izmešiem ir pārklāta daudzu kvadrātkilometru platībā. Arī tuvākās pilsētas pilnībā klājusi bieza pelnu kārta. 

Vairākās apdzīvotās vietās no pelnu svara ir iebrukuši māju jumti. Taču pagaidām netiek ziņots par cietušajiem vai upuriem.

Iespaidīgākie skati vērojami pie Bariločes pilsētas, kurai tuvumā ir arī lidosta. Avioreisi vulkāna tuvumā ir atcelti. Amatpersonas arī lēmušas, ka izvirduma dēļ tiks slēgtas skolas.

Kopumā evakuēti vairāki tūkstoši cilvēku no vulkānam tuvākajām apdzīvotajām vietām. Tur ir īpaši piesātināts gaiss ar pelniem un sodrējiem, kas var kaitēt cilvēku veselībai.

 Varas iestādes ir izplatījušas brīdinājumu bez vajadzības nepamest mājokļus. Īpaši uzmanīgiem jābūt cilvēkiem, kas sirgst ar elpošanas sistēmas slimībām. 

Jau ziņots, ka ceturtdien Čīles dienvidos sākās spēcīgs vulkāna Kalbuko izvirdums. No kalna apkārtnes evakuēti jau vairāk nekā četri tūkstoši iedzīvotāju.   Putekļu un pelnu mākoņi no tā pacēlušies pat desmittūkstoš metru augstumā. Čīle atrodas uz vulkāniski ļoti aktīvas zemes un valsts teritorijā ir aptuveni 500 vulkāni, kuri jebkurā brīdī var atdzīvoties.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti