Čīlē pret Covid-19 vakcinēs bērnus jau no sešu gadu vecuma

Dienvidamerikas valsts Čīle paziņojusi, ka pret koronavīrusu Covid-19 sāks vakcinēt bērnus no sešu gadu vecuma. Tikmēr citā reģiona valstī Kubā pret bīstamo vīrusu jau vakcinē bērnus, kuri ir sasnieguši divu gadu vecumu.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) kārtējo reizi mudinājusi bagātākās valstis atlikt iedzīvotāju revakcināciju pret Covid-19, lai varētu nodrošināt ar potēm nabadzīgās valstis, kurās ir ļoti zemi vakcinācijas rādītāji.

Bērnus potē ar Ķīnā radīto vakcīnu

Čīlē ir vieni no augstākajiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem pasaulē. Tur vismaz vienu potes devu ir saņēmuši vairāk nekā 76%, bet pilnībā vakcinēti ir 73% no 19 miljoniem iedzīvotāju.

Čīlē pret Covid-19 vakcinēs bērnus jau no sešu gadu vecuma
00:00 / 03:25
Lejuplādēt

Līdz šim Čīlē vakcīnu pret Covid-19 varēja saņemt iedzīvotāji, kuri ir sasnieguši 12 gadu vecumu. Čīles Veselības ministrija trešdien paziņoja, ka no nākamās pirmdienas poti varēs saņemt arī bērni vecuma grupā no 6 līdz 11 gadiem. Viņiem injicēs Ķīnā radīto vakcīnu “CoronaVac”, vēsta ziņu aģentūra DPA.

Respektablajā medicīnas žurnālā “Lancet” jūnijā publicētā pētījumā bija teikts, ka “CoronaVac” ir droša un efektīva bērniem no trīs gadu vecuma.

No nākamās nedēļas Čīlē atsāksies arī pusaudžu vecumā no 14 līdz 17 gadiem vakcinācija.

Čīles Sabiedrības veselības institūta direktors Eriberto Garsija sacīja, ka bērnu vakcinācija ir būtiska, lai valsts spētu veiksmīgi pārvarēt pandēmiju.

“Aizsargājot bērnus, mēs aizsargāsim arī pieaugušos. Dati liecina, ka pieaug inficešanās bērnu vidū. Tāpēc ir ļoti svarīgi uzsākt vakcināciju šajā vecuma grupā. Bērni ir vīrusa izplatītāji. Pandēmijas sākumā tika uzskatīts, ka tā nav, bet šodien mūsu rīcībā ir pietiekami daudz datu, kas to apstiprina,” sacīja Garsija.

Kubā potē jau no divu gadu vecuma

Kuba šonedēļ kļuva par pirmo valsti pasaulē, kas pret Covid-19 sākusi vakcinēt bērnus no divu gadu vecuma. Viņi varēs saņemt vienu no divām Kubas zinātnieku radītajām vakcīnām, kuru izmantošanu nav apstiprinājusi PVO.

Kubas valdība cer, ka valstī visus bērnus izdosies savakcinēt līdz oktobrim, kad paredzēts atsākt mācības skolās klātienē. Pandēmijas dēļ kopš pagājušā gada marta kubiešu bērni mācās attālināti.

Kuba pašlaik piedzīvo smagu Covid-19 uzliesmojumu. Valstī līdz šim oficiāli ir reģistrēti 690 000 inficēšanās gadījumu, no kuriem vairāk nekā trešadaļu atklāja pagājušajā mēnesī. Līdz šim no Covid-19 izraisītajām veselības komplikācijām ir miruši 5700 kubiešu, no kuriem 2400 nomira augustā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vakcinācijas tempi dramatiski atšķiras valstīs ar augstiem un zemiem ienākumiem. Ja daudzās bagātajās valstīs jau domā par trešās Covid-19 vakcīnas devas piedāvāšanu iedzīvotājiem, tad vairums nabadzīgo valstu iedzīvotāji vēl nav sagaidījuši pat pirmo potes devu.

PVO aicina atlikt trešās devas injicēšanu

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss aicinājis bagātās valstis līdz gada beigām atlikt papildu vakcīnu devu injicēšanu jau imunizētajiem iedzīvotājiem, lai varētu nodrošināt ar vakcīnām nabadzīgās valstis, kas cieš no vakcīnu trūkuma. PVO vēlas, lai līdz jaunajam gadam pilnīgi visās pasaules valstīs būtu savakcinēti vismaz 40% iedzīvotāju.

“Tāpēc, ka ražotāju prioritāte ir izpildīt divpusējās vienošanās ar bagātajām valstīm, kuras ir gatavas maksāt augstāko cenu, valstīm ar zemākiem ienākumiem ir atņemti instrumenti, lai aizsargātu savus iedzīvotājus.

Valstis ar augstiem ienākumiem apsolīja ziedot vairāk nekā miljardu vakcīnu devu, bet līdz šim ir saņemts mazāk par 15% no tām. Ražotāji apsolīja noteikt par prioritāti vakcīnu piegādāšanu valstīm ar zemiem ienākumiem. Mēs vairs nevēlamies solījumus, mēs vēlamies vakcīnas,” paziņoja Gebreiesuss.

PVO apgalvo, ka līdz šim visā pasaulē ir injicēti 5,5 miljardi Covid-19 vakcīnu devu, no kurām 80% ir saņēmuši cilvēki valstīs ar augstiem un vidējiem ienākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti